Plan Daltoński

Anna i Robert Sowińscy

Anna i Robert  Sowińscy
Anna Sowińska
Prezes Fundacji Plandaltoński.Pl, wieloletnia nauczycielka dyplomowana edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, założycielka i dyrektorka dwóch szkół podstawowych, edukatorka, terapeutka, animatorka pedagogiki zabawy.
W latach 90-tych nauczyciel klas autorskich, w których stosowała blokowanie treści programowych w cykle tematyczne, korzystając z nowatorskiego elementarza „kartkowego”, który współtworzyła ( „Podróże z Kacprem” Wydawnictwo Impuls Kraków). Współzałożycielka ruchu nauczycieli, któremu przewodziła przez dwie kadencje jako prezeska Stowarzyszenia Nauczycieli Edukacji Początkowej SNEP. Założycielka i dyrektorka 14 przedszkoli na terenie woj. łódzkiego, które powstały w ramach projektu Wieś przyjazna dzieciom. Założycielka i wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej, która jako pierwsza w powojennej Polsce, stała się szkołą daltońską. W latach 2017-18 konsultant metodyczny w Wojewódzkim Ośrodku Metodyczny w Zgierzu. Jest współautorką książki: „Od nauczania do uczenia się”. Nasz plan daltoński” AiR Sowińscy, SOR-MAN 2017. Prowadzi wraz z mężem od 2017 roku cotygodniowe wywiady z ciekawymi ludźmi związanymi z edukacją w programie na YouTube "EduKOSMOS". Autorka programów, podręczników, pomocy edukacyjnych i materiałów około-podręcznikowych. Laureat Nagrody im. Marii Weryho–Radziwiłłowicz, nadawanej przez miesięcznik Bliżej Przedszkola oraz Nagrody Lidera w edukacji, nadawanej przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Łodzi. Od 2017 prowadzi też gabinet terapii pedagogicznej dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.

Robert Sowiński
Założyciel i redaktor portalu plandaltonski.pl, wydawca (Wydawnictwo SOR-MAN), szkoleniowiec.
Ukończył studia magisterskie na Politechnice Łódzkiej, oraz studia podyplomowe z marketingu i zarządzania. Od ponad 25 lat zajmuje się sprzedażą w dużej międzynarodowej organizacji. Przedsiębiorca od 2006 roku. Od 2010 roku, kiedy pierwszy raz spotkał się z ideą Helen Parkhurst, jest zaangażowany w promocję na terenie Polski.