Ekspertka

Sabina Piłat

1.jpg
Sabina Piłat przez 15 lat pracowała w szkołach w Warszawie oraz w Madrycie jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego i francuskiego. W roku 2018 została skierowana przez Ministra Edukacji Narodowej do pracy w Szkole Europejskiej w Luksemburgu, gdzie spędziła dwa lata, ucząc uczniów z Polski oraz krajów UE. Doświadczenie zdobywała także jako zastępczyni dyrektora Szkoły Podstawowej nr 234 im. J. Tuwima w Warszawie. Współautorka cyklu podręczników dla uczniów klas I-III “Ale to ciekawe” wyd. MAC Edukacja.
Jako twórczyni kanału YouTube z filmami podróżniczymi dla dzieci oraz społeczności “Nauka w plecaku” (www.naukawplecaku.pl) połączyła pracę z zainteresowaniami i dała dzieciom przestrzeń, gdzie zdobywają wiedzę o świecie dzięki nowoczesnym technologiom. Stworzyła Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Wirtualne Podróże”, który w kolejnych latach otrzymuje Patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego prowadzi bezpłatne lekcje na żywo dla tysięcy dzieci w Polsce i za granicą. Odwiedza szkoły oraz instytucje edukacyjne prowadząc autorskie warsztaty podróżnicze.
Pisała artykuły do prasy nauczycielskiej, a także pracowała jako dziennikarka w Gazecie Stołecznej Warszawa. Od dekady współpracuje z wydawnictwami edukacyjnymi i instytucjami prowadząc warsztaty z nauczycielami oraz tworząc materiały dydaktyczne (m.in. ORKE, NHEF, FRSE, Cyfrowy Dialog, Kopalnia Soli Bochnia, Squla, Think!).