Stacjonarne seminarium programu eTwinning: „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”

Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w dniach 01-02 lutego 2025 w Bydgoszczy. Spotkanie w całości realizowane jest w formule stacjonarnej i jest bezpłatne.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, którzy chcą rozpocząć pracę metodą projektu eTwinning.

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawym szkoleniu, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza miejscowości, w której znajduje się hotel – nocleg w pokojach dwuosobowych z 01 na 02 lutego 2024 br. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków. Szkolenie realizowane będzie w podziale na 4 grupy warsztatowe/ projektowe.

Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi pomysłami na projekt. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


PROPONOWANE PROJEKTY:

 

  • “Wiosenna współpraca z eTwinning" prowadzi Agnieszka Bruska

Projekt skierowany do uczniów w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym

Opis projektu: Wiosna, to czas kiedy przyroda budzi się do życia. Świat się zmienia, staje się ciekawszy, nabiera kolorów. Dzieci podglądają, obserwują, badają. Przyroda to bogaty materiał poznawczy do rozbudzania aktywności poznawczej dzieci. Jest to dobry czas, aby pomóc dzieciom w odkrywaniu świata samodzielnie i we współpracy z innymi. Podczas współpracy projektowej uczniowie będą w różnoraki sposób obserwować zmiany zachodzące w ich najbliższej okolicy. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami z uczniami innych szkół. 
W czasie działań projektu nastąpi zapoznanie z tematem projektu i partnerami biorącymi udział w projekcie, planem oraz podział zadań. Wykonamy wspólne logo projektu. Wspólnie będziemy prowadzić obserwacje pogody, roślin i zwierząt z najbliższej okolicy – wykonamy prezentację obserwacji w canvie. Stworzymy wiosenny quiz w genial.ly. Ponadto ułożymy opowiadanie w książeczce online (book creator lub story jumper) z ilustracjami. W wakelecie będziemy umieszczać przydatne materiały tematyczne. Stworzymy wiosenne zadania, włączymy kodowanie do aktywności, układanie puzzli. Skorzystamy z aplikacji chatterpix do tworzenia animowanych mówiących obrazków. Podzielimy się wrażeniami i pomysłami z obchodów pierwszego dnia wiosny.

Czas trwania: ok. 3 miesięcy 

Język projektu: polski

 

  • “Wierzba Życia – Badanie i Ochrona Symbolu Polskich Krajobrazów" prowadzi Katarzyna Sopolińska

Projekt skierowany do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych 

Opis projektu: Projekt „Wierzba Życia – Badanie i Ochrona Symbolu Polskich Krajobrazów” dotyczy poznania na podstawie gatunków wierzby bioróżnorodności i jej wypływu na środowisko, a także symboliki w polskiej kulturze. Uczestnicy projektu wyjdą w teren z aparatem fotograficznym, zbadają gatunki wierzb, zwierząt i ptaków zamieszkujących te drzewa. Wspólnie w zespołach międzyszkolnych przygotują na podstawie zebranych materiałów pokój zagadek, który przybliży konieczność dbania o bioróżnorodność i zorganizują w swoich szkołach Dzień Wierzby – 21 marca.  W działaniach projektowych wykorzystamy różnorodne narzędzia TIK, także sztuczną inteligencję. 

Czas trwania: ok. 2 miesięcy 

Język projektu: polski

 

  • Jak Ci na imię?" prowadzi Paulina Kaźmierczak-Majdzińska

Projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych

Opis projektu: Projekt zachęcający uczestników do analizy znaczeń swoich imion. Uczestnicy, w międzyszkolnych grupach stworzą Księgi imion” : z ich wyjściowym znaczeniem i etymologią, uzupełniając je o swoje indywidualne cechy. 

Księgi zawierać będą również słynnych mieszkańców regionów, słynnych ludzi sztuki, biznesu, polityki  itp. o tym właśnie imieniu. 

Zadaniem Uczestników projektu będzie zbadanie lat najwyższej popularności danych imion w Polsce.

Czas trwania: ok. 2 miesięcy 

 Język projektu: polski


Warunki udziału

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele bez doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz do pracy projektowej po szkoleniu.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych wykładach oraz warsztatach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 07 stycznia 2025, do godziny 23:59. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia rekrutacji.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: aleksandra.wozniak@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Focus Hotel Premium Pod Orłem
Czas do końca rejestracji
0 DNI
0 GODZ
00 MIN
00 SEK
Rejestracja na wydarzenie

Program

Dzień 1

Sobota 1.02.2025

Sesje plenarne

10:00 - 10:45

Rejestracja uczestników

10:45 - 11:00

Oficjalne otwarcie i powitanie uczestników szkolenia - Krajowe Biuro eTwinning

11:00 - 11:45

Wprowadzenie do programu eTwinning, możliwości rozwoju i doskonalenia zawodowego w programie - Krajowe Biuro eTwinning

11:45 - 12:00

Podział na grupy warsztatowe

12:00 - 13:30

Przerwa obiadowa w restauracji hotelowej


Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
13:30 - 15:00

rozwiń Narzędzia programu eTwinning – platforma ESEP

Wiosenna współpraca z eTwinning
Projekt skierowany do uczniów w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym Wiosna, to czas kiedy przyroda budzi się do życia. Świat się zmienia, staje się ciekawszy, nabiera kolorów. Dzieci podglądają, obserwują, badają. Przyroda to bogaty materiał poznawczy do rozbudzania aktywności poznawczej dzieci. Jest to dobry czas, aby pomóc dzieciom w odkrywaniu świata samodzielnie i we współpracy z innymi. Podczas współpracy projektowej uczniowie będą w różnoraki sposób obserwować zmiany zachodzące w ich najbliższej okolicy. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami z uczniami innych szkół. W czasie działań projektu nastąpi zapoznanie z tematem projektu i partnerami biorącymi udział w projekcie, planem oraz podział zadań. Wykonamy wspólne logo projektu. Wspólnie będziemy prowadzić obserwacje pogody, roślin i zwierząt z najbliższej okolicy – wykonamy prezentację obserwacji w canvie. Stworzymy wiosenny quiz w genial.ly. Ponadto ułożymy opowiadanie w książeczce online (book creator lub story jumper) z ilustracjami. W wakelecie będziemy umieszczać przydatne materiały tematyczne. Stworzymy wiosenne zadania, włączymy kodowanie do aktywności, układanie puzzli. Skorzystamy z aplikacji chatterpix do tworzenia animowanych mówiących obrazków. Podzielimy się wrażeniami i pomysłami z obchodów pierwszego dnia wiosny.
Agnieszka Bruska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim
Wierzba Życia – Badanie i Ochrona Symbolu Polskich Krajobrazów
Projekt skierowany do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych Projekt „Wierzba Życia – Badanie i Ochrona Symbolu Polskich Krajobrazów” dotyczy poznania na podstawie gatunków wierzby bioróżnorodności i jej wypływu na środowisko, a także symboliki w polskiej kulturze. Uczestnicy projektu wyjdą w teren z aparatem fotograficznym, zbadają gatunki wierzb, zwierząt i ptaków zamieszkujących te drzewa. Wspólnie w zespołach międzyszkolnych przygotują na podstawie zebranych materiałów pokój zagadek, który przybliży konieczność dbania o bioróżnorodność i zorganizują w swoich szkołach Dzień Wierzby – 21 marca. W działaniach projektowych wykorzystamy różnorodne narzędzia TIK, także sztuczną inteligencję.
Katarzyna Sopolińska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim, trenerka kursów online
Jak Ci na imię?
Projekt skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych Projekt zachęcający uczestników do analizy znaczeń swoich imion. Uczestnicy, w międzyszkolnych grupach stworzą Księgi imion” : z ich wyjściowym znaczeniem i etymologią, uzupełniając je o swoje indywidualne cechy. Księgi zawierać będą również słynnych mieszkańców regionów, słynnych ludzi sztuki, biznesu, polityki itp. o tym właśnie imieniu. Zadaniem Uczestników projektu będzie zbadanie lat najwyższej popularności danych imion w Polsce.
Paulina Kaźmierczak-Majdzińska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim
15:00 - 15:30

Przerwa kawowa

15:30 - 17:00

Omówienie i zakładanie projektów



19:00 - 20:00

Kolacja w restauracji hotelowej


Dzień 2

Niedziela 2.02.2025

Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
09:00 - 10:30

Narzędzia programu eTwinning – TwinSpace

10:30 - 11:00

Przerwa kawowa (czas na wymeldowanie się z hotelu)

11:00 - 12:30

Organizacja pracy projektowej

12:30 - 13:00

Przerwa kawowa

13:00 - 14:30

Narzędzia TIK w projekcie eTwinning


Sesje plenarne

14:30 - 14:40

Zakończenie seminarium

14:40 - 15:40

Obiad w restauracji hotelowej


Lokalizacja

Mapa

Focus Hotel Premium Pod Orłem
Gdańska 14
85-006 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 sty. 2025 23:59 Rejestracja na wydarzenie