Stacjonarne seminarium programu eTwinning: „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”, Lublin, 25-26 marca 2023 r.

O SEMINARIUM:

 

Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w dniach 25-26 marca 2023 r. w Lublinie. Spotkanie w całości realizowane jest w formule stacjonarnej i jest bezpłatne.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli (w podziale na 4 grupy warsztatowe):

  • wychowania przedszkolnego ( dwie grupy),
  • edukacji wczesnoszkolnej,
  • pracujących z uczniami z klas IV-VIII szkoły podstawowej.

którzy chcą rozpocząć pracę metodą projektu eTwinning.

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawym szkoleniu, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Lublina – nocleg w pokojach dwuosobowych z 25 na 26 marca br. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków.

Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi pomysłami na projekt. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


PROPONOWANE PROJEKTY:

 


Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do nauczycieli realizujących treści z języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej.

Tematyka projektu dotyczy nauczania języka angielskiego w sposób atrakcyjny dla dzieci, z użyciem piosenek, wierszyków, gier i zabaw na dywanie, ekranie i świeżym powietrzu. W trakcie projektu wykonamy online'owy śpiewnik ulubionych piosenek ozdobiony dziecięcymi ilustracjami, a z gier i zabaw powstanie gamebook. Kreatywność naszych podopiecznych będziemy rozwijać podczas tworzenia wspólnego komiksu, a challange będzie okazją do sprawdzenia zdobytej wiedzy.

Nasze działania wspierać będą nowoczesne technologie: StoryJumper, Jamboard, Kahoot, Khan Academy Kids, LearningApps. Wszystkie projektowe aktywności podsumujemy Swayem. Podczas seminarium potrzebne nam będą laptopy oraz jeśli to możliwe tablety lub smartfony.

 

Projekt o tematyce wiosennej realizowany przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z wykorzystaniem programu Scratch Junior.

Nasze wiosenne spotkanie rozpoczniemy od zabaw dywanowych i ruchowych z wykorzystaniem komend dostępnych w programie Scratch Junior. Później zaprojektujemy „duszki- postacie” w edytorze graficznym dostępnym w programie. Następnie z naszych postaci zrobimy wspólne logo naszego projektu. W programie Scratch Junior stworzymy wiosenne dekoracje do naszych opowieści i wierszy, zaprojektujemy krótką prezentację i pocztówkę oraz  interaktywną grę. W aplikacji Wakalet zbierzemy wszystkie potrzebne materiały, którymi będziemy się dzielić z innymi partnerami. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem. Koniecznie weźcie ze sobą laptop oraz (jeśli to możliwe) tablet, aby zobaczyć jak wygląda praca z programem na różnych urządzeniach.

 

Projekt poruszający temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dezinformacji połączony z tematyką wiosenną. Skierowany do nauczycieli pracującymi z dziećmi w edukacji wczesnoszkolnej. 

Wspólnie odkryjemy wiosenne tajemnice internetu. Nauczymy się poruszać w sieci bezpiecznie i ze zwróceniem szczególnej uwagi na możliwość znalezienia tam fałszywych treści. Przygotujemy wymyślone wiadomości i prawdziwe lub nie, artykuły prasowe. Zaplanujemy wiosenny escape room dla uczniów, a w jego treści umieścimy zdobyte wiadomości. Czeka nas dużo dobrej zabawy. Zgromadzone artykuły i informacje opublikujemy we wspólnej książce Story Jumper. Zaprezentujemy swoje grupy w Canvie, artykuły napiszemy w ClassTools, wiadomości nagramy w Vocaroo, a wspólny escape room ułożymy w Genially. Zapraszam serdecznie!

 

Projekt skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych (klasy IV-VIII).

Szkoła to miejsce o którym mówi się, że jest drugim domem dla dzieci. W „podstawówce” spędzają 8 lat swojego życia. Projekt ma na celu pokazanie dziedzictwa kulturowego naszej małej ojczyzny, czyli lokalnej społeczności jaką często jest placówka oświatowa.

Czy wszystkie polskie szkoły wyglądają tak samo, a może jednak się różnimy?

W projekcie skupimy się na pokazaniu naszych placówek pod różnym kątem, pokazując to, co mamy w nich najlepsze, przy okazji ucząc się od innych i czerpiąc nowe pomysły. Zrobimy to wspólnymi sposobami, z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach laboratorium przyszłości. 

Będziemy tworzyć wirtualne spacery, filmy promocyjne czy projektować makiety 3D. Pod okiem ambasadora eTwinning zdobędziesz potrzebną wiedzę, aby móc przekazać ją następnie swoim uczniom. Ponadto udział w projekcje eTwinning pozwoli przy okazji dokumentować realizacje projektu laboratoria przyszłości.


WARUNKI UDZIAŁU:

 

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele bez doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych wykładach oraz warsztatach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 13 marca 2023 r. o godzinie 23:59.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Hotel Luxor w Lublinie
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program

Dzień 1

Sobota 25.03.2023

Sesje plenarne

10:00 - 10:50

Rejestracja uczestników

10:50 - 11:00

Oficjalne otwarcie - Krajowe Biuro eTwinning

11:00 - 11:30

Wprowadzenie do eTwinning, możliwości rozwoju i doskonalenia zawodowego w programie - Monika Regulska, Krajowe Biuro eTwinning

11:30 - 11:50

Przerwa kawowa

11:50 - 12:30

Prezentacja działań eTwinningowych - Aneta Szadziewska, Edyta Borowicz-Czuchryta, Sylwia Stasikowska


Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
12:30 - 12:30

rozwiń Podział na grupy warsztatowe

Fun with English - projekt prowadzi Dominika Wilk
Projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz do nauczycieli realizujących treści z języka angielskiego w przedszkolu i klasach I-III szkoły podstawowej. Tematyka projektu dotyczy nauczania języka angielskiego w sposób atrakcyjny dla dzieci, z użyciem piosenek, wierszyków, gier i zabaw na dywanie, ekranie i świeżym powietrzu. W trakcie projektu wykonamy online'owy śpiewnik ulubionych piosenek ozdobiony dziecięcymi ilustracjami, a z gier i zabaw powstanie gamebook. Kreatywność naszych podopiecznych będziemy rozwijać podczas tworzenia wspólnego komiksu, a challange będzie okazją do sprawdzenia zdobytej wiedzy. Nasze działania wspierać będą nowoczesne technologie: StoryJumper, Jamboard, Kahoot, Khan Academy Kids, LearningApps. Wszystkie projektowe aktywności podsumujemy Swayem. Podczas seminarium potrzebne nam będą laptopy oraz jeśli to możliwe tablety lub smartfony.
Dominika Wilk, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie świętokrzyskim
Wiosenne Scratchowanie - projekt prowadzi Anna Wilczyńska
Projekt o tematyce wiosennej realizowany przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym z wykorzystaniem programu Scratch Junior. Nasze wiosenne spotkanie rozpoczniemy od zabaw dywanowych i ruchowych z wykorzystaniem komend dostępnych w programie Scratch Junior. Później zaprojektujemy „duszki- postacie” w edytorze graficznym dostępnym w programie. Następnie z naszych postaci zrobimy wspólne logo naszego projektu. W programie Scratch Junior stworzymy wiosenne dekoracje do naszych opowieści i wierszy, zaprojektujemy krótką prezentację i pocztówkę oraz interaktywną grę. W aplikacji Wakalet zbierzemy wszystkie potrzebne materiały, którymi będziemy się dzielić z innymi partnerami. Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem. Koniecznie weźcie ze sobą laptop oraz (jeśli to możliwe) tablet, aby zobaczyć jak wygląda praca z programem na różnych urządzeniach.
Anna Wilczyńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie świętokrzyskim
Cyfrowe tajemnice wiosny - projekt prowadzi Beata Wójcik
Projekt poruszający temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dezinformacji połączony z tematyką wiosenną. Skierowany do nauczycieli pracującymi z dziećmi w edukacji wczesnoszkolnej. Wspólnie odkryjemy wiosenne tajemnice internetu. Nauczymy się poruszać w sieci bezpiecznie i ze zwróceniem szczególnej uwagi na możliwość znalezienia tam fałszywych treści. Przygotujemy wymyślone wiadomości i prawdziwe lub nie, artykuły prasowe. Zaplanujemy wiosenny escape room dla uczniów, a w jego treści umieścimy zdobyte wiadomości. Czeka nas dużo dobrej zabawy. Zgromadzone artykuły i informacje opublikujemy we wspólnej książce Story Jumper. Zaprezentujemy swoje grupy w Canvie, artykuły napiszemy w ClassTools, wiadomości nagramy w Vocaroo, a wspólny escape room ułożymy w Genially. Zapraszam serdecznie!
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację"
Nasza szkoła - nasza duma! - projekt prowadzi Sylwester Zasoński
Projekt skierowany jest do nauczycieli szkół podstawowych (klasy IV-VIII). Szkoła to miejsce o którym mówi się, że jest drugim domem dla dzieci. W „podstawówce” spędzają 8 lat swojego życia. Projekt ma na celu pokazanie dziedzictwa kulturowego naszej małej ojczyzny, czyli lokalnej społeczności jaką często jest placówka oświatowa. Czy wszystkie polskie szkoły wyglądają tak samo, a może jednak się różnimy? W projekcie skupimy się na pokazaniu naszych placówek pod różnym kontem, pokazując to, co mamy w nich najlepsze, przy okazji ucząc się od innych i czerpiąc nowe pomysły. Zrobimy to wspólnymi sposobami, z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach laboratorium przyszłości. Będziemy tworzyć wirtualne spacery, filmy promocyjne czy projektować makiety 3D. Pod okiem ambasadora eTwinning zdobędziesz potrzebną wiedzę, aby móc przekazać ją następnie swoim uczniom. Ponadto udział w projekcje eTwinning pozwoli przy okazji dokumentować realizacje projektu laboratoria przyszłości.
Sylwester Zasoński, Ambasador programu eTwinning
12:30 - 13:30

Przerwa obiadowa

13:30 - 15:15

Narzędzia programu eTwinning – platforma ESEP - Dominika Wilk, Anna WIlczyńska, Beata Wójcik, Sylwester Zasoński

15:15 - 15:30

Przerwa kawowa

15:30 - 16:30

Omówienie i zakładanie projektów - Dominika Wilk, Anna WIlczyńska, Beata Wójcik, Sylwester Zasoński

19:30 - 20:30

Kolacja


Dzień 2

Niedziela 26.03.2023

Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
09:00 - 10:30

Narzędzia programu eTwinning – TwinSpace - Dominika Wilk, Anna WIlczyńska, Beata Wójcik, Sylwester Zasoński

10:30 - 11:00

Przerwa kawowa (czas na wymeldowanie z hotelu)

11:00 - 12:30

Organizacja pracy projektowej- Dominika Wilk, Anna WIlczyńska, Beata Wójcik, Sylwester Zasoński

12:30 - 12:45

Przerwa kawowa

12:45 - 14:15

Narzędzia TIK w projekcie eTwinning - Dominika Wilk, Anna WIlczyńska, Beata Wójcik, Sylwester Zasoński

14:15 - 14:30

Podsumowanie i zakończenie seminarium - Krajowe Biuro eTwinning

14:30 - 15:30

Obiad w restauracji hotelowej


Lokalizacja

Mapa

Hotel Luxor w Lublinie
Al. Warszawska 175a
20-824 Lublin, woj. lubelskie