Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem: "Odkryj lekturę", 2-4 października 2023 r.

Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 2-4 październik 2023 r. (trzy wieczorne spotkania). 

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z uczniami szkół podstawowych w klasach I-VIII, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning - Małgorzata Woźniak, zrealizować swój pierwszy projekt.


Opis proponowanego projekt:

"Odkryj lekturę"

Projekt Twinning „Odkryj lekturę" - Twórcza Przygoda z Literaturą i Mediami. W ramach tej inicjatywy uczniowie przeniosą się w fascynujący świat książek, stając się ambasadorami czytelniczo-medialnej inspiracji. Ich misją będzie tworzenie wyjątkowych, multimedialnych recenzji literackich, które zachęcą ich rówieśników do odkrywania magicznych stron literatury.

Każda recenzja, wzbogacona elementami multimedialnymi, zostanie uwieczniona w postaci  kodu QR. Te kodowane opowieści o książkach ożywią strony tomów na półkach szkolnych bibliotek, czekając na nowych odkrywców. Niezapomniane wrażenia czytelnicze staną się dostępne dzięki współczesnym technologiom.

Drugim, pełnym innowacyjnych pomysłów etapem projektu będzie założenie i prowadzenie kanału na platformie TikTok. To tutaj, w krótkich i porywających formach wideo, uczniowie podzielą się swoimi recenzjami - polecajkami. W ten sposób, magia literatury przeniesie się w świat mediów społecznościowych, inspirując jeszcze szersze grono czytelników.

„Odkryj lekturę" to projekt o wymiarze międzynarodowym, realizowany w języku polskim. Jego adresatami są uczniowie szkół podstawowych, od klasy I do VIII. Program może być z powodzeniem włączony do zajęć z języka polskiego, informatyki, lekcji wychowawczych, bibliotecznych oraz terapeutycznych. Otwiera to przestrzeń do kreatywnego wykorzystania różnych obszarów edukacyjnych.

Czas trwania projektu wynosi 6 miesięcy, co pozwoli na głębsze zanurzenie się w literacką podróż oraz twórczą pracę nad recenzjami. To nie tylko okres odkrywania nowych historii, ale także rozwijania umiejętności medialnych i wrażliwości artystycznej.

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Warunki udziału

WARUNKI UDZIAŁU

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli pracujących uczniami szkół podstawowych w klasach I-VIII.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz projekcie eTwinning realizowanym po jego zakończeniu.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 26 września 2023r. o godzinie 23:59.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program seminarium

Dzień 1

Poniedziałek 2.10.2023


18:00 - 19:30

Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma European School Education Platform


Dzień 2

Wtorek 3.10.2023


18:00 - 19:30

Twinspace projektu


Dzień 3

Środa 4.10.2023


18:00 - 19:30

Aktywności w projekcie


Informacje dodatkowe

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej.

Termin seminarium: 2-4 października 2023 roku*
Trzy spotkania online w godzinach: 18:00 - 19:30 

Certyfikaty: wysłane będą mailowo do osób, które ukończą projekt.

* obowiązek udziału we WSZYSTKICH spotkaniach.

Link do wydarzenia otrzymają Państwo dopiero po zatwierdzeniu zgłoszenia.