Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 2-4 październik 2023 r. (trzy wieczorne spotkania).
Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z uczniami szkół podstawowych w klasach I-VIII, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning - Małgorzata Woźniak, zrealizować swój pierwszy projekt.
Opis proponowanego projekt:
"Odkryj lekturę"
Projekt Twinning „Odkryj lekturę" - Twórcza Przygoda z Literaturą i Mediami. W ramach tej inicjatywy uczniowie przeniosą się w fascynujący świat książek, stając się ambasadorami czytelniczo-medialnej inspiracji. Ich misją będzie tworzenie wyjątkowych, multimedialnych recenzji literackich, które zachęcą ich rówieśników do odkrywania magicznych stron literatury.
Każda recenzja, wzbogacona elementami multimedialnymi, zostanie uwieczniona w postaci kodu QR. Te kodowane opowieści o książkach ożywią strony tomów na półkach szkolnych bibliotek, czekając na nowych odkrywców. Niezapomniane wrażenia czytelnicze staną się dostępne dzięki współczesnym technologiom.
Drugim, pełnym innowacyjnych pomysłów etapem projektu będzie założenie i prowadzenie kanału na platformie TikTok. To tutaj, w krótkich i porywających formach wideo, uczniowie podzielą się swoimi recenzjami - polecajkami. W ten sposób, magia literatury przeniesie się w świat mediów społecznościowych, inspirując jeszcze szersze grono czytelników.
„Odkryj lekturę" to projekt o wymiarze międzynarodowym, realizowany w języku polskim. Jego adresatami są uczniowie szkół podstawowych, od klasy I do VIII. Program może być z powodzeniem włączony do zajęć z języka polskiego, informatyki, lekcji wychowawczych, bibliotecznych oraz terapeutycznych. Otwiera to przestrzeń do kreatywnego wykorzystania różnych obszarów edukacyjnych.
Czas trwania projektu wynosi 6 miesięcy, co pozwoli na głębsze zanurzenie się w literacką podróż oraz twórczą pracę nad recenzjami. To nie tylko okres odkrywania nowych historii, ale także rozwijania umiejętności medialnych i wrażliwości artystycznej.
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Warunki udziału
WARUNKI UDZIAŁU
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli pracujących uczniami szkół podstawowych w klasach I-VIII.
3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz projekcie eTwinning realizowanym po jego zakończeniu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning.
Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.
Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.
Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 26 września 2023r. o godzinie 23:59.
Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.