Webinarium eTwinning - grupa "Humaniści na TIK tak!" - Jak przestać nauczać, a zachęcić uczniów do uczenia się?

Wydarzenie bezpłatne i dostępne dla nauczycieli posiadających konto w programie eTwinning.  Po weryfikacji rejestracji na webinarium uczestnik otrzyma drogą mailową link do wydarzenia. Dane podane przy rejestracji posłużą do wystawienia certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo. Certyfikaty prześlemy drogą mailową do 14 dni od wydarzenia. 

Webinarium organizowane przez moderatorki grupy HUMANIŚCI NA TIK TAK!

TYTUŁ SERII: „Męskim okiem, czyli humaniści prezentują…”

TYTUŁ WEBINARIUM: "Jak przestać nauczać, a zachęcić uczniów do uczenia się?"

Warunki udziału
  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning.Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto.  
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weżmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie. Jeśli przy logowaniu na webinarium podałaś/-eś niepełne wymagane do wystawienia certyfikatu dane, czyli IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES MAILOWY ODPOWADAJĄCE TYM PODANYM PRZY REJESTRACJI NA WYDARZENIE  - certyfikat nie zostanie wystawiony.
Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Szczegóły webinarium

Dzień 1

Środa 14.02.2024


18:15 - 19:45

rozwiń Webinarium eTwinning - seria: „Męskim okiem, czyli humaniści prezentują…” - Jak przestać nauczać, a zachęcić uczniów do uczenia się?

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną najważniejsze założenia koncepcji Helen Parkhurst oraz sposoby na skonstruowanie lekcji według filarów daltońskich. Przyjrzymy się zmianie roli nauczyciela z przekazującego wiedzę na zachęcającego do uczenia się przewodnika. Zaprezentujemy kilka pomysłów na odwrócenie lekcji i zachęcenie uczniów do działania, do brania odpowiedzialności za swój proces uczenia się. Wskażemy, jak inicjować projekty interdyscyplinarne we współpracy nauczycieli różnych przedmiotów, a przede wszystkim skupimy się na dobrych praktykach i nauczycielskich refleksjach.
Marcin Michalik, Nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół w Podleszanach na Podkarpaciu.