Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem: "British and American Adventure ", 5-7 marca 2024 r.

Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 5-7 marca 2023 r. (trzy wieczorne spotkania). 

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli języka angielskiego klas IV – VIII szkoły podstawowej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadorki programu eTwinning - Katarzyny Drabarek, zrealizować swój pierwszy projekt.


Opis proponowanego projekt:

"British and American Adventure "

Podczas projektu wspólnie stworzymy plakaty, interaktywne quizy oraz wirtualne wycieczki do krajów Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych wykorzystując narzędzia TIK. Poprzez działania projektowe, uczniowie będą mieli okazję nie tylko zgłębić swoją wiedzę o kulturze brytyjskiej i amerykańskiej, ale także podzielić się nią z innymi uczestnikami projektu, co zwiększy ich motywację do nauki oraz rozwój umiejętności współpracy i komunikacji.

Czas trwania projektu: marzec – czerwiec 2024

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Warunki udziału

WARUNKI UDZIAŁU

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli pracujących z uczniami w edukacji wczesnoszkolnej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz projekcie eTwinning realizowanym po jego zakończeniu.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 1 marca 2024 r. o godzinie 23:59.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: aleksandra.wozniak@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program konferencji

Dzień 1

Wtorek 5.03.2024


18:30 - 20:00

rozwiń Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma European School Education Platform

Podczas pierwszego spotkania poznasz założenia program eTwinning, dowiesz się, w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy. W toku pracy na platformie European School Education Platform sprawdzisz, jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy European School Education Platform.
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Dzień 2

Środa 6.03.2024


18:30 - 20:00

rozwiń Twinspace projektu

Podczas drugiego dnia seminarium, nauczysz się korzystać z platformy Twinspace służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby, jak zaplanować spotkanie partnerów online, założyć wątek na forum czy zaprosić uczniów (i ich rodziców) do projektu. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w projekcie. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujemy własne działania projektowe.
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Dzień 3

Czwartek 7.03.2024


18:30 - 20:00

rozwiń Aktywności w projekcie

Ostatnie spotkanie poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu. Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem wspólnie realizowanego projektu eTwinning. Mam nadzieję, że udział w seminarium oraz projekcie eTwinning okaże się dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim