Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na bezpłatne Warsztaty Doskonalenia Zawodowego - ‘Dobrostan w ruchu’, które odbędą się w dniach 25-26 maja 2024 r. w formule hybrydowej, w Gdyni.
- Osobom, które wezmą stacjonarny udział w wydarzeniu, organizatorzy zapewniają materiały konferencyjne i wyżywienie podczas szkolenia, a uczestnikom spoza Gdyni – nocleg w pokojach dwuosobowych z 25 na 26 maja br. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków. Limit miejsc stacjonarnych na wydarzeniu wynosi 60.
- Osoby, które zdecydują się na uczestnictwo w formule online, będą mogły skorzystać ze wszystkich sesji wyszczególnionych w programie jako online. Liczba miejsc dla uczestników online wynosi 15.
Certyfikat wydawany zostanie wyłącznie osobom, które będą aktywnie uczestniczyć we wszystkich spotkaniach szkoleniowych. Certyfikat wystawiany jest bezpłatnie. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
- Uczestnicy zobowiązani są do wzięcia udziału we wszystkich obowiązkowych sesjach podanych w programie. W przypadku warsztatów, uczestnicy samodzielnie dobierają interesujący ich poziom edukacyjny już w trakcie zapisu na wydarzenie. Zapraszamy także serdecznie do skorzystania z wieczornych oraz porannych sesji jogi.
Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi grupami warsztatowymi. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.
PROPONOWANE GRUPY WARSZTATOWE:
uczestnik wybiera tylko jedną z pięciu proponowanych grup i uczestniczy we wszystkich 1-5 proponowanych sesjach warsztatowych
- Grupa dla nauczycieli edukacji przedszkolnej - grupę stacjonarną poprowadzi Agnieszka Besser-Krysiak
"Ruch, zabawa, taniec - uważność w podstawowych aktywnościach w przedszkolu"
Rozwój motoryki dużej warunkuje wszystkie działania przedszkolaka, wpływa na obszar fizyczny, społeczny, emocjonalny i poznawczy. Podczas warsztatów weźmiemy udział w dwóch interaktywnych zajęciach z zakresu edukacji przedszkolnej. Podczas pierwszego nauczymy się tworzyć kości opowieści i matematyczne, które posłużą nam w trakcie zajęć i pozwolą motywować dzieci do różnorodnych aktywności. Drugi ośrodek tematyczny to warsztat outdoorowy pozwalający na obcowanie z przyrodą i najbliższym otoczeniem dziecka w sposób interaktywny. Na zakończenie warsztatów powstanie baza gotowych rozwiązań stworzona przez uczestników do wykorzystania w swoich placówkach.
- Grupa dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej - grupę stacjonarną poprowadzą Edyta Karwowska i Beata Wójcik
Podczas warsztatów “Wczesnoszkolni w akcji” nauczyciele wezmą udział w grze terenowej “Drużyna Sherwood: Misja ratunkowa” oraz w zabawie zorganizowanej w konwencji stacji zadaniowych. Poznają aplikacje, które wykorzystano do przygotowania zabaw m.in.tworzenie kodów QR, szyfrowanie i inne oraz aplikację Actionbound. Następnie uczestnicy, wykorzystując poznane narzędzia, będą tworzyć w grupach własne propozycje gier i zabaw. Wszystkie te działania mają na celu wprowadzenie elementów ruchu i działania w ruchu podczas lekcji, co zapewni uczniom mnóstwo pozytywnych emocji. Na zakończenie wszystkie przygotowane aktywności zostaną udostępnione uczestnikom warsztatów.
- Grupa dla nauczycieli języka niemieckiego - grupę stacjonarną poprowadzi Celina Świebocka
Podczas warsztatów "Niemiecki w ruchu" uczestnicy wezmą udział w dwóch interaktywnych lekcjach języka niemieckiego, które zostaną przygotowane w aplikacjach Genially i Nearpod. Korzystając z tych narzędzi, nauczyciele będą kolejno tworzyć w grupach atrakcyjne i interaktywne zajęcia dla swoich uczniów. Zadania będą zaprojektowane w taki sposób, aby uczniowie mogli rozwiązywać je w ruchu, co pozwoli na aktywne uczenie się i zwiększy ich zaangażowanie. Na zakończenie warsztatów wszystkie gry zostaną zebrane i umieszczone we wspólnym „banku gier", który będzie dostępny dla wszystkich uczestników szkolenia.
- Grupa dla nauczycieli języka angielskiego - grupę stacjonarną poprowadzi Monika Khan
Uczestnicy warsztatów wezmą udział w dwóch dynamicznych lekcjach języka angielskiego opracowanych przy użyciu aplikacji Wizer.me i Nearpod.
Następnie uczestnicy przygotują w zespołach własne zajęcia wykorzystując podane narzędzia. Aktywności lekcyjne będą opierać się na działaniu w ruchu, które zwiększa zaangażowanie uczniów oraz ma pozytywny wpływ na proces uczenia się i zapamiętywania.
Warsztaty zakończą się zebraniem wszystkich przygotowanych zasobów we wspólny bank aktywności, który będzie dostępny dla wszystkich uczestników szkolenia.
- Grupa dla nauczycieli języka angielskiego - grupę online poprowadzi Monika Mojsiejonek
Podczas warsztatów online "On the move - angielski w ruchu" uczestnicy wezmą udział w dwóch interaktywnych lekcjach języka angielskiego, które zostaną przygotowane w aplikacjach Nearpod i Actionbound. Następnie, korzystając z tych narzędzi, nauczyciele będą tworzyć własne atrakcyjne i interaktywne lekcje. Zadania zostaną zaprojektowane w taki sposób, aby uczniowie mogli rozwiązywać je w ruchu, co pozwoli na aktywne uczenie się i zwiększy ich zaangażowanie. Na zakończenie warsztatów wszystkie lekcje-gry zostaną zebrane i umieszczone we wspólnym „banku gier", który będzie dostępny dla wszystkich uczestników szkolenia.
Warunki udziału
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany - przypominamy, że rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login, a następnie użytkownik zakłada konto na platformie ESEP i dodaje do konta placówkę, w której obecnie jest zatrudniony.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
Aktywny zawodowo nauczyciel, zatrudniony w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, języka niemieckiego i języka angielskiego.
Informujemy, że:
wszyscy uczestnicy potrzebować będą laptopów, które da się podłączyć do hotelowego Internetu/Wi-Fi. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). Laptopy potrzebne będą tylko podczas warsztatów.
Na zajęcia jogi zapraszamy w wygodnych strojach. Przypominamy, że jogę ćwiczymy na boso.
Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.
Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w wydarzeniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Rejestracja na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.
Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału stajonarnego upływa w dniu 13 maja br. o godzinie 23:59.
Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.