Stacjonarne seminarium programu eTwinning: „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”

Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w dniach 16-17 października 2024 r. w Arłamowie. Spotkanie w całości realizowane jest w formule stacjonarnej i jest bezpłatne.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, którzy chcą rozpocząć pracę metodą projektu eTwinning.

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawym szkoleniu, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Arłamowa – nocleg w pokojach dwuosobowych z 16 na 17 października br. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków. Szkolenie realizowane będzie w podziale na 4 grupy warsztatowe/ projektowe.

Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi pomysłami na projekt. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


PROPONOWANE PROJEKTY:

 

Projekt skierowany jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej i ich uczniów.

Polsko-islandzki projekt podejmujący zagadnienie wyboru dawanego dzieciom w domu i w przedszkolu. Dzieci poznają brzmienie słów “tak” i “nie” w różnych językach świata, a w oparciu o leśną bajkę dowiedzą się na czym polegają wybory. Przy tym same będą mogły głosować, wybierać, wymyślać, dzielić się marzeniami i tworzyć. Nauczyciele poznają proste przedszkolne rozwiązania dające najmłodszym dzieciom możliwości aktywnej i realnej partycypacji. Projekt w klimacie podążania za dziećmi, sporo słuchania tego, co dla nich ważne, z odrobiną technologii i kreatywnego działania.

Czas trwania: październik 2024 - luty 2025

Język projektu: polski, islandzki, angielski

 

Projekt skierowany do nauczycieli pracujących z uczniami w wieku 6-10 lat (edukacja wczesnoszkolna).

Podczas wirtualnej wycieczki uczniowie poznają kraje Europy, zbadają ich kulturę, przyrodę, zabytki, a następnie zaprezentują swoje odkrycia innym. Podczas wycieczki zaproponują partnerom zadania do wykonania. Naszą wycieczkę zakończymy wspólnym quizem przygotowanym przez uczniów.

Czas trwania: ok. 2 miesiące

Język projektu: polski
 

  • Healthy body, healthy mind, projekt prowadzi Monika Khan

Projekt skierowany do nauczycieli języka angielskiego pracujących z uczniami w kl. IV - VIII szkoły podstawowej.

Pandemia, nadmierne używanie technologii, niezdrowe jedzenie. W ciągu ostatnich lat zdrowie fizyczne i dobrostan młodych ludzi mocno ucierpiały. Projekt "Healthy body, healthy mind" skupia się na rozwijaniu umiejętności językowych w kontekście zdrowego stylu życia. W trakcie inspirujących zadań projektowych uczniowie wypracują wspólne pomysły na aktywności wspierające ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Projekt pozwala na twórcze podejście do nauki języka angielskiego i kładzie nacisk na aktywność fizyczną, zdrowe nawyki oraz równowagę między ciałem a umysłem, zachęcając do współpracy i kreatywności.

Czas trwania: ok. 3 miesięcy

Język projektu: polski

 

Projekt skierowany jest do nauczycieli pracujących z uczniami w szkołach ponadpodstawowych. 

Projekt ‘On My Plate” ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie kompetencji społecznych. Tytułowy talerz stanowić będzie powtarzający się motyw w urozmaiconych działaniach projektowych, dzięki  którym zwiększymy umiejętności językowe, kreatywność i umiejętność efektywnej współpracy. Porównując zawartość swojego ‘talerza’ z tym, co znajdziemy na ‘talerzach’ partnerów nadamy projektowi wymiar interkulturowy.  Przeprowadzimy  kampanię ‘Share Your Plate” uświadamiającą uczestnikom m.in. jak można zredukować marnotrawstwo żywności. Sztuczna inteligencja też będzie ‘on our plates’. 

Czas trwania: ok. 5 miesięcy 

Język projektu: angielski


Warunki udziału

WARUNKI UDZIAŁU:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele bez doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz do pracy projektowej po szkoleniu.


Informujemy, że:

wszyscy uczestnicy potrzebować będą laptopów, które da się podłączyć do hotelowego Internetu/Wi-Fi. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). Laptopy potrzebne będą tylko podczas warsztatów. Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych wykładach oraz warsztatach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

 Na zajęcia jogi zapraszamy w wygodnych strojach. Przypominamy, że jogę ćwiczymy na boso.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 3 października 2024, do godziny 23:59. Organizator zastrzega sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia rekrutacji.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Hotel Arłamów
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program

Dzień 1

Środa 16.10.2024

Sesje plenarne

10:00 - 10:45

Rejestracja uczestników

10:45 - 11:00

Oficjalne otwarcie i powitanie gości, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Krajowe Biuro eTwinning

11:00 - 11:40

Wprowadzenie do programu eTwinning, Paweł Czapliński, Krajowe Biuro eTwinning

11:40 - 12:00

Możliwości rozwoju i doskonalenia zawodowego w programie - Monika Regulska, Krajowe Biuro eTwinning

12:00 - 12:15

Praca metodą projektu - przykłady dobrych praktyk - Marcela Czaplińska, Zespół Szkół nr 1 im. Szarych Szeregów w Łaskarzewie


Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
12:15 - 12:30

rozwiń Podział na grupy warsztatowe, informacje logistyczne

"Val barna. Wybór dzieci" - projekt prowadzi Anna Krzyżanowska
Projekt skierowany jest nauczycieli edukacji przedszkolnej i ich uczniów. Polsko-islandzki projekt podejmujący zagadnienie wyboru dawanego dzieciom w domu i w przedszkolu. Dzieci poznają brzmienie słów “tak” i “nie” w różnych językach świata, a w oparciu o leśną bajkę dowiedzą się na czym polegają wybory. Przy tym same będą mogły głosować, wybierać, wymyślać, dzielić się marzeniami i tworzyć. Nauczyciele poznają proste przedszkolne rozwiązania dające najmłodszym dzieciom możliwości aktywnej i realnej partycypacji. Projekt w klimacie podążania za dziećmi, sporo słuchania tego, co dla nich ważne, z odrobiną technologii i kreatywnego działania. Czas trwania: październik 2024 - luty 2025 Język projektu: polski, islandzki, angielski
Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning"
"Wirtualna wycieczka po Europie" - projekt prowadzi Beata Wójcik
Projekt skierowany do nauczycieli pracujących z uczniami w wieku 6-10 lat (edukacja wczesnoszkolna). Podczas wirtualnej wycieczki uczniowie poznają kraje Europy, zbadają ich kulturę, przyrodę, zabytki, a następnie zaprezentują swoje odkrycia innym. Podczas wycieczki zaproponują partnerom zadania do wykonania. Naszą wycieczkę zakończymy wspólnym quizem przygotowanym przez uczniów. Czas trwania: ok. 2 miesiące Język projektu: polski
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację"
"Healthy body, healthy mind" - projekt prowadzi Monika Khan
Projekt skierowany do nauczycieli języka angielskiego pracujących z uczniami w kl. IV - VIII szkoły podstawowej. Pandemia, nadmierne używanie technologii, niezdrowe jedzenie. W ciągu ostatnich lat zdrowie fizyczne i dobrostan młodych ludzi mocno ucierpiały. Projekt "Healthy body, healthy mind" skupia się na rozwijaniu umiejętności językowych w kontekście zdrowego stylu życia. W trakcie inspirujących zadań projektowych uczniowie wypracują wspólne pomysły na aktywności wspierające ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Projekt pozwala na twórcze podejście do nauki języka angielskiego i kładzie nacisk na aktywność fizyczną, zdrowe nawyki oraz równowagę między ciałem a umysłem, zachęcając do współpracy i kreatywności. Czas trwania: ok. 3 miesięcy Język projektu: polski
Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
"On My Plate" - projekt prowadzi Katarzyna Siwczak
Projekt skierowany jest do nauczycieli pracujących z uczniami w szkołach ponadpodstawowych. Projekt ‘On My Plate” ma na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz rozwijanie kompetencji społecznych. Tytułowy talerz stanowić będzie powtarzający się motyw w urozmaiconych działaniach projektowych, dzięki którym zwiększymy umiejętności językowe, kreatywność i umiejętność efektywnej współpracy. Porównując zawartość swojego ‘talerza’ z tym, co znajdziemy na ‘talerzach’ partnerów nadamy projektowi wymiar interkulturowy. Przeprowadzimy kampanię ‘Share Your Plate” uświadamiającą uczestnikom m.in. jak można zredukować marnotrawstwo żywności. Sztuczna inteligencja też będzie ‘on our plates’. Czas trwania: ok. 5 miesięcy Język projektu: angielski
Katarzyna Siwczak, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie śląskim
12:30 - 13:30

Przerwa obiadowa w restauracji hotelowej

13:30 - 15:30

rozwiń Narzędzia programu eTwinning – platforma ESEP

sesja warsztatowa, potrzebny laptop
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Katarzyna Siwczak, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie śląskim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
15:30 - 16:00

Przerwa kawowa

16:00 - 17:00

rozwiń Omówienie i zakładanie projektów

sesja warsztatowa, potrzebny laptop
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Katarzyna Siwczak, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie śląskim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
18:00 - 19:30

rozwiń Sesja relaksacyjna – *sesja stacjonarna dla chętnych (środa, godz.18:00-19:30)

SESJA DLA CHĘTNYCH - SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU
Sesja relaksacyjna. Liczba miejsc ograniczona.
Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
18:30 - 19:30

rozwiń Joga dla dzieci - Bajka o wojowniku szukającym szczęścia – *sesja stacjonarna dla chętnych (środa, godz.18:30-19:30)

SESJA DLA CHĘTNYCH - SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU
Bajka o wojowniku szukającym szczęścia Propozycja zajęć z ćwiczeniami oddechowymi, automasażem piłeczkami oraz opowieścią ruchową z pozycjami jogi. Jogobajka to opowieść ilustrowana ciałem, która niesie przesłanie. To praca z ciałem (postawą, mięśniami, oddechem), umysłem (zatrzymanie na tu i teraz) i emocjami (refleksja nad tym, co ważne). Tego typu zajęcia pomagają zintegrować się młodemu człowiekowi na każdym poziomie. Wymagany: dobry humor i wygodny strój. Jogę ćwiczymy boso.
Sylwia Piekarska, ekspertka
19:30 - 20:30

Kolacja w restauracji hotelowej


Dzień 2

Czwartek 17.10.2024

Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
06:30 - 07:15

rozwiń Joga na dobry dzień*

Joga na dobry dzień - *sesja stacjonarna dla chętnych (czwartek, godz. 6:30-7:15)
Spotkanie z przyjemną i delikatną praktyką jogi budzącą ciało zakończone Suria Namaskar czyli Powitaniem Słońca. Poznamy sekwencja asan, która dodaje energii i pozytywnie nastraja. Praktyka wzmacnia i uelastycznia mięśnie, zwiększa siłę, poprawia również krążenie, reguluje oddech i pracę gruczołów wewnętrznych, usprawnia proces trawienia i wchłaniania, oczyszcza organizm z toksyn. Poprawia samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne Wymagany: dobry humor i wygodny strój. Jogę ćwiczymy boso
Sylwia Piekarska, ekspertka
09:00 - 10:30

rozwiń Narzędzia programu eTwinning – TwinSpace

sesja warsztatowa, potrzebny laptop
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Katarzyna Siwczak, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie śląskim
10:30 - 11:00

Przerwa kawowa (czas na wymeldowanie)

11:00 - 12:30

rozwiń Organizacja pracy projektowej

sesja warsztatowa, potrzebny laptop
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Katarzyna Siwczak, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie śląskim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
12:30 - 12:45

Przerwa kawowa

12:45 - 14:15

rozwiń Narzędzia TIK w projekcie eTwinning

sesja warsztatowa, potrzebny laptop
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Katarzyna Siwczak, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie śląskim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
14:15 - 14:30

Wręczenie certyfikatów i zakończenie seminarium

14:30 - 15:30

Obiad w restauracji hotelowej


Lokalizacja

Mapa

Hotel Arłamów
Arłamów 1, Ustrzyki Dolne
38-700 Arłamów, woj. podkarpackie