Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 5-7 lutego 2025 r. (trzy wieczorne spotkania).
Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadorki programu eTwinning - Beaty Adamskiej, zrealizować swój pierwszy projekt.
Opis proponowanego projekt:
"Kalejdoskop szczęścia"
"Kalejdoskop szczęścia" to projekt, którego celem jest wspólne odkrywanie symboli szczęścia z różnych zakątków świata oraz zrozumienie, czym jest szczęście w oczach dzieci. Uczestnicy dowiedzą się, jak różne kultury definiują szczęście i co symbolizuje je w danej społeczności. Na podstawie zdobytej wiedzy dzieci stworzą Kodeks Szczęśliwego Człowieka, czyli zbiór zasad, które będą wspierać codzienne życie w zgodzie z ideą szczęścia. Projekt łączy naukę, zabawę i refleksję. Uczestnicy zrozumieją, że szczęście ma różne oblicza, a jego wartość tkwi w prostych, codziennych rzeczach. Wspólne działania i odkrycia będą inspiracją do wprowadzania szczęścia w życie na co dzień – zarówno w domu, jak i w szkole.
Czas trwania projektu: 3 miesiące
Język projektu: polski
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.
Warunki udziału
WARUNKI UDZIAŁU
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.
3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz projekcie eTwinning realizowanym po jego zakończeniu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning.
Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.
Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.
Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 29 stycznia 2025 r. o godzinie 23:59.
Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: aleksandra.wozniak@frse.org.pl.