Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Krajowe Biuro eTwinning zaprasza nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych
i ponadpodstawowych z województw dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego na bezpłatną regionalną konferencję warsztatową w formule online pt. „Edukacja obywatelska z eTwinning”.
Konferencja dedykowana jest inicjatywom i aktywnościom edukacyjnym wspierającym aktywne obywatelstwo, krytyczne myślenie w kontekście społecznym, kulturowym i środowiskowym oraz międzynarodowym działaniom projektowym przekazującym wiedzę dot. Unii Europejskiej, poruszającym tematykę jej priorytetów, wartości i historii. Do współtworzenia sesji plenarnej zaprosiliśmy organizacje wdrażające edukacyjne inicjatywy obywatelskie na terenie Polski, tj.:
- Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce
- Amnesty International Polska
- Polska Fundacja im. Roberta Schumana
- Eurodesk Polska
W trakcie interaktywnych sesji warsztatowych online będziemy zachęcać nauczycieli do udziału w aktywnościach i dyskusjach na temat włączenia, równouprawnia, praw człowieka oraz demokracji poprzez m. in. rozwijanie poczucia przynależności do europejskiej społeczności poprzez bezpośrednią współpracę ponad granicami; wdrażanie różnorodnych aktywności dot. edukacji obywatelskiej w projekty eTwinning; budowanie internetowej sieci współpracy promującej aktywne obywatelstwo, krytyczne myślenie i europejskie wartości z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi TIK.
Formuła wydarzenia: online
Platforma: ClickMeeting
Termin: 9 listopada 2024 r. (sobota)
Czas trwania: godz. 9:30-13:15
Grupa docelowa: nauczyciele przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z woj. dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, łodzkiego
Zapewniamy udział w praktycznych warsztatach, materiały szkoleniowe (prezentacje + nagrania z sesji plenarnej i wszystkich sesji warsztatowych) oraz certyfikaty uczestnictwa. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie laptopa podłączonego do internetu.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona. Program konferencji do pobrania poniżej.
Warunki udziału
Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się na wydarzenie jest POSIADANIE KONTA na platformie Europejskiej Edukacji Szkolnej, w programie eTwinning.
Warunki udziału:
1. Posiadanie AKTYWNEGO konta w programie eTwinning na platformie ESEP.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany: Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
2. Wzięcie aktywnego udziału w całości wydarzenia.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i dołączą do wybranej przez siebie sesji warsztatowej.
Uczestnicy potrzebować będą laptopów, komputerów stacjonarnych lub telefonów/ tabletów podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe mogą nie wystarczyć do aktywnego uczestnictwa w sesji plenarnej i warsztatowej).
Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych i dołączy do wybranej przez siebie sesji warsztatowej, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie. Certyfikat wraz z materiałami pokonferencyjnymi (prezentacje + nagrania) wysyłamy drogą mailową w terminie do 7 dni od wydarzenia.