Webinarium eTwinning - seria "Dobrostan i uważność w szkole": Uważność w pracy nauczyciela

Wydarzenie bezpłatne i dostępne dla nauczycieli posiadających konto w programie eTwinning.  Po weryfikacji rejestracji na webinarium uczestnik otrzyma drogą mailową link do wydarzenia. Dane podane przy rejestracji posłużą do wystawienia certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo. Certyfikaty prześlemy drogą mailową do 14 dni od wydarzenia. 

Warunki udziału
  1. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning.Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto.  
  2. Każdy zakwalifikowany uczestnik, który weżmie udział w całym wydarzeniu, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie. Jeśli przy logowaniu na webinarium podałaś/-eś niepełne wymagane do wystawienia certyfikatu dane, czyli IMIĘ I NAZWISKO ORAZ ADRES MAILOWY ODPOWIADAJĄCE TYM PODANYM PRZY REJESTRACJI NA WYDARZENIE  - certyfikat nie zostanie wystawiony.
  3. Certyfikat wysyłamy drogą mailową do 14 dni od wydarzenia.
Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Szczegóły webinarium

TEMATYKA SERII WEBINARIÓW: Seria "Dobrostan i uważność w szkole" ma za zadanie przybliżyć czym jest dobrostani i uważność oraz zaprezentować jak wdrażać je w codzienne działania w szkole - z uczniami, z rodzicami, ze społecznością szkolną. Seria spotkań ma za zadanie zachęcić eTwinnerów do tworzenia projektów eTwinning powiązanych z tematyką dobrostanu. 

 


Dzień 1

Wtorek 13.02.2024


18:30 - 19:30

rozwiń Webinarium eTwinning - seria "Dobrostan i uważność w szkole": Uważność w pracy nauczyciela

Uważność to fundament w życiu codziennym. Pełna obecność, zaangażowanie w chwilę obecną daje punkt wyjścia do budowania stabilności emocjonalnej, zdrowia i relacji. Stres, pośpiech, presja czasu wywołują natłoki myśli, trudne emocje, lęk, wypalenie zawodowe i problemy ze zdrowie. W pierwszej kolejności osoba pracująca z dziećmi, młodzieżą powinna zadbać o swój dobrostan, by móc wspierać rozwój innych w pracy bez wyczerpywania swoich sił życiowych. Na warsztacie uczestnik pozna podstawę teoretyczną, ale również otrzyma konkretne ćwiczenia i narzędzia, które pozwolą na lepsze radzenie sobie ze stresem oraz stworzą możliwość na rozwój uważności.
Jowita Wowczak, Nauczycielka uważności i medytacji, trenerka i konsultantka ds. redukcji stresu