Konferencja eTwinning w formule online: "Inspiracja, współpraca, rozwój", 4-5 grudnia 2023 r.

Zapraszamy na bezpłatną konferencją online, która odbędzie się w dniach 4-5 grudnia 2023 r. Wydarzenie w całości realizowane jest w formule online na platformie ClickMeeting. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału

1. Posiadanie AKTYWNEGO konta w programie eTwinning na platformie ESEP.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login

Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Wzięcie aktywnego udziału w całości wydarzenia (2 spotkania).

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i dołączą do wybranych przez siebie sesji warsztatowych.

Uczestnicy potrzebować będą laptopów, komputerów stacjonarnych lub telefonów/ tabletów podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe mogą nie wystarczyć do aktywnego uczestnictwa w sesjach warsztatowych).

Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych i dołączy do wybranych przez siebie sesji warsztatowych (przynajmniej dwóch), otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie. Certyfikat wysyłany jest drogą mailową w terminie do 7 dni po zakończeniu się wydarzenia.


Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program konferencji

Dzień 1

Poniedziałek 4.12.2023

Sesje online

16:00 - 16:05

Oficjalne otwarcie i prezentacja założeń konferencji, Krajowe Biuro eTwinning 

16:05 - 17:00

rozwiń Jak innowacyjne i kreatywne działania stają się szkolną codziennością? Jolanta Okuniewska, Sabina Piłat

Podzielimy się naszym doświadczeniem na temat wykorzystania technologii do własnego rozwoju na przestrzeni lat, ich wpływu na rozwój naszych uczniów, pojawieniem się nowych możliwości, które zmieniły zarówno nasze szkolne życie, jak i karierę zawodową. Pokażemy jak praca projektowa wzbogaciła nasze metody pracy i rozwinęła naszą kreatywność. Zapraszamy, Jolanta Okuniewska, Sabina Piłat.
Jolanta Okuniewska, Ekspertka Sabina Piłat, Ekspertka
17:00 - 18:00

rozwiń Kreatywne działania na każdym etapie edukacyjnym, praktyczne przykłady, M.Kordus, A.Ogiegło, M.Woźniak, K.Siwczak, M.Siwkowski, A.Krzyżanowska

W trakcie godzinnej sesji plenarnej Ambasadorzy programu eTwinning opowiedzą w jaki sposób korzystają na lekcjach oraz w pracy projektowej z narzędzi takich jak: Canva z AI, ChatterPix Kid, Padlet, Spatial, VoiceThread oraz AI Masters: AI Dungeon, Midjourney i AIVA. Czeka na Was porządna dawka inspiracji! Zapraszamy.
Agnieszka Ogiegło, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie dolnośląskim, moderatorka grupy "Programowanie z eTwinning" Katarzyna Siwczak, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie śląskim Malwina Kordus, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie dolnośląskim, trenerka kursów online Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Michał Siwkowski, Ambasador programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim Małgorzata Woźniak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim, trenerka kursów online

Dzień 2

Wtorek 5.12.2023

Sesje online

16:00 - 16:15

Nowoczesne narzędzia, innowacyjne metody – doskonalenie zawodowe z eTwinning, Monika Regulska 

16:15 - 16:20

Przerwa na zalogowanie sie na wybrany warsztat

16:20 - 16:50

rozwiń Sesja warsztatowa nr 1. Uczestnicy wybierają jedną z 4 dostępnych sesji.

Przełam lody kreatywnie: Generatory Story Cubes
Odkryj inspirujący świat kości opowieści. Poznasz generatory kości i sposoby ich wykorzystania. Dzięki nim obrazy nabiorą całkiem nowych znaczeń, a może raczej należałoby powiedzieć wieloznaczeń.
Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
Komunikuj się skutecznie: Pixton
Program do tworzenia awatarów i komiksów jako sposób komunikacji? Tak! Ciekawy sposób na urozmaicenie swoich zajęć oraz zaangażowanie uczniów. Chroniąc wizerunek naszych podopiecznych umożliwimy im komunikację z innymi.
Beata Adamska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim
Wypracuj wspólne rezultaty: Framapad
Framapad jest darmowym narzędziem, które pozwala przygotować wspólnie np. tekst piosenki, wiersza lub opowiadania, albo wziąć udział w burzy mózgów. Warsztat pokaże, jak z niego korzystać, a następnie udostępniać lub osadzać gotowy materiał.
Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
Prowadź ewaluację i wyciągaj wnioski: Curipod
Zapraszam do poznania narzędzia do tworzenia interaktywnych prezentacji i ankiet online. Można je wykorzystać do ewaluacji w projekcie eTwinning, tworząc ankiety, pytania otwarte i zamknięte, które uczestnicy mogą wypełnić w czasie rzeczywistym. Wyniki mogą być prezentowane graficznie w czasie rzeczywistym, co pozwala na bieżącą analizę opinii i reakcji uczestników projektu.
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim
16:50 - 16:55

Przerwa na zalogowanie sie na wybrany warsztat

16:55 - 17:25

rozwiń Sesja warsztatowa nr 2. Uczestnicy wybierają jedną z 4 dostępnych sesji.

Przełam lody kreatywnie: Flip Video
Co powiesz na stworzenie przestrzeni, dzięki której w bezpiecznej atmosferze poznasz swoich partnerów projektowych? Flip Video to aplikacja umożliwiająca tworzenie krótkich filmów również z wykorzystaniem szerokiej palety filtrów i dodatków. Pomyśl, czego może dotyczyć Twój film?
Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
Komunikuj się skutecznie: Coggle
Coggle to narzędzie do tworzenia map myśli, do których możemy dodawać linki, grafikę i filmy. Doskonałe narzędzie do prezentowania innym osobom pomysłów i informacji. Dodatkowe funkcje komentarzy i czat ułatwiają komunikację w projekcie.
Beata Adamska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim
Wypracuj wspólne rezultaty: Colorillo
Jak stworzyć wspólne rysunki, plakaty, które powstają w czasie rzeczywistym przy użyciu bezpłatnego narzędzia, które nie wymaga tworzenia konta? Colorillo daje taką możliwość. Uczestnicy warsztatów poznają sposoby na jego wykorzystanie w pracy z dziećmi i młodzieżą.
Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
Prowadź ewaluację i wyciągaj wnioski: Classroomscreen
Zapraszam do poznania narzędzia online, które oferuje różnorodne interaktywne funkcje. Można wykorzystać je do ewaluacji w projekcie eTwinning, wyświetlając na ekranie kryteria oceny, stoper do mierzenia czasu na konkretne etapy projektu, wykresy postępów, zadawanie pytań uczestnikom projektu, a także monitorowanie zaangażowania i reakcji uczestników w czasie rzeczywistym.
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim
17:25 - 17:30

Przerwa na zalogowanie sie na wybrany warsztat

17:30 - 18:00

rozwiń Sesja warsztatowa nr 3. Uczestnicy wybierają jedną z 4 dostępnych sesji.

Przełam lody kreatywnie: Prezentcje Google i Narakeet
Jak przedstawić się bez znajomości języka obcego? Stworzyć ciekawą wizytówkę i rozpocząć współpracę w dobrej atmosferze z wykorzystaniem prezentacji i narzędzia Narakeet. Już nie będziesz musiał się martwić, że Twój akcent nie jest idealny.
Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
Komunikuj się skutecznie: Jamboard
Wirtualna tablica - odpowiednik tradycyjnej tablicy z tą różnicą, że można do niej przypiąć wszystko, co ma postać cyfrową, a więc pliki lub linki do dowolnych stron internetowych. Wirtualna tablica to świetne miejsce na schematy, pomysły oraz wizualizacje. Umożliwia ona pisanie, rysowanie, wstawianie obrazów, notatek oraz wspólną pracę wielu osób w tym samym miejscu. Rewelacyjne narzędzie do komunikacji w projekcie.
Beata Adamska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim
Wypracuj wspólne rezultaty: StoryJumper
Książki elektroniczne dają mnóstwo możliwości do tworzenia wspólnych produktów w projekcie: opowiadań, książek kucharskich, kronik, albumów, antologii wierszy itp. Story Jumper jest darmowym narzędziem, które oferuje wiele funkcji: dodawania i edycji tekstów, materiałów graficznych i audio, nieograniczonej czasowo współpracy i udostępniania książki zainteresowanym osobom.
Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
Prowadź ewaluację i wyciągaj wnioski: Wooclap
Zapraszam do poznania interaktywnego narzędzia online: Wooclap, które można wykorzystać do zbierania opinii, reakcji i odpowiedzi od uczestników projektów eTwinning. Wooclap umożliwia zadawanie pytań i zbieranie odpowiedzi w czasie rzeczywistym podczas spotkań lub prezentacji projektu oraz tworzenie kwestionariuszy do wykonania w dowolnym czasie. Przejrzysta prezentacja wyników ułatwia wyciąganie wniosków oraz dzielenie się wynikami z innymi uczestnikami projektu.
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim

Informacje dodatkowe

Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w konferencji, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Rejestracja na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie. Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 4 grudnia 2023 r. o godzinie 8.00.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularz rekrutacyjny.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane. Na ich podstawie zatwierdzane są zgłoszenia udziału oraz wystawiane imienne certyfikaty.

Wydarzenie będzie realizowane w formule online. Ważne jest, by mieli Państwo stabilne łącze internetowe. Link do wydarzenia otrzymają Państwo po zatwierdzeniu przez nas zgłoszenia.

Do pobrania