Stacjonarne seminarium programu eTwinning: „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”, Gdynia, 24-25/02/2024

Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w dniach 24-25 lutego 2024 r. w Gdyni. Spotkanie w całości realizowane jest w formule stacjonarnej i jest bezpłatne.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli  (w podziale na 4 grupy warsztatowe):

  • nauczyciele edukacji przedszkolnej, wczesnoszkolnej, świetlice szkolne,
  • nauczyciele języka angielskiego klas IV-VIII SP,
  • nauczyciele języka niemieckiego i/lub angielskiego klas IV-VIII SP oraz klas I-II szkół ponadpodstawowych,
  • nauczyciele szkół ponadpodstawowych,

którzy chcą rozpocząć pracę metodą projektu eTwinning.

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawym szkoleniu, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Gdyni – nocleg w pokojach dwuosobowych z 24 na 25 lutego br. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków.

Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi pomysłami na projekt. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


PROPONOWANE PROJEKTY:

 

Projekt skierowany do przedszkolaków, uczniów klas 1-3 szkół podstawowych oraz świetlic szkolnych. 

Podstawowy cel projektu zakłada podniesienie świadomości w zakresie bezpieczeństwa w naszych placówkach (szkołach, przedszkolach), bezpieczeństwa na drodze, w Internecie oraz w domu. Uczniowie dowiedzą się jak bezpiecznie wypoczywać, poruszymy problem przemocy rówieśniczej. Uczestnicy projektu wyrabiać będą dobre nawyki i prawidłowe zachowania w sytuacjach trudnych. Zadania będą wymagały aktywności ze wszystkich obszarów edukacji. 

Czas trwania projektu: luty - czerwiec 2024 r.

Widzimy się na warsztatach! Do zobaczenia!

Beata Adamska

 

Projekt skierowany jest dla uczniów szkoły podstawowej w wieku od 10 do 14 lat. Prowadzony będzie w języku angielskim.

Projekt ten koncentruje się wokół tematu roku eTwinning 2024: „Dobrostan w szkole” stawiając na pierwszym miejscu radość i życzliwość wobec innych. „Radosne dzienniki” zachęcają wszystkich partnerów do pokazania za pomocą narracji i gier cyfrowych w jaki sposób możemy wspierać pozytywne myślenie.    

Czas trwania projektu: luty – czerwiec 2024 r. 

Zapraszam, Sylwia Stasikowska.
 

Zapraszam nauczycieli języków niemieckiego i/lub angielskiego. Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas VII–VIII szkoły podstawowej bądź klas I-II szkoły ponadpodstawowej, zaplanowany jest na 3 miesiące.

W trakcie trwania projektu uczniowie wcielą się w rolę podróżników, artystów, a nawet detektywów, wykonując wspólnie kreatywne zadania. Wszystko po to, by zwiększyć motywację oraz zainteresowanie nauką języka angielskiego i niemieckiego, w ciekawy sposób poszerzyć wiedzę dotyczącą DACHL oraz krajów anglojęzycznych, poznać proste narzędzia TIK.

Serdecznie zapraszam, Malwina Kordus

 

Projekt skierowany jest do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych (głównie klas 1 i 2).  

Celem projektu będzie stworzenie wirtualnej przestrzeni (w j. angielskim i polskim), w której uczniowie będą mogli wyrażać, odkrywać i uczyć się o dobrostanie (emocjonalnym, fizycznym i społecznym) oraz promowanie wśród uczniów dbałości o siebie. W tym celu uczestnicy będą dzielić się pomysłami i współpracować w grupach międzyszkolnych z wykorzystaniem różnych narzędzi ICT w tym AI. Powstanie m.in. cyfrowy Poradnik Wellbeing, który zawierać będzie wskazówki i wspólnie wypracowane materiały (m.in. opisy i emotikony emocji, alfabet szczęścia czy drzewa (wspólnej) mocy, a także komiksy, filmiki). Projekt zaangażuje uczniów w badania, działania twórcze i współpracę z partnerami projektu.   

Czas trwania projektu: luty – maj 2024 r. 

Zapraszam, Małgorzata Garkowska.


WARUNKI UDZIAŁU:

 

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele bez doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych wykładach oraz warsztatach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 12 lutego 2024, do godziny 23:59.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Hotel Mercure Gdynia Centrum
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Lokalizacja

Mapa

Hotel Mercure Gdynia Centrum
ul. Armii Krajowej 22
81-372 Gdynia, woj. pomorskie

Do pobrania