Stacjonarne seminarium programu eTwinning: „Mój pierwszy projekt z Ambasadorem”, 16-17 marca 2024 w Toruniu

Zapraszamy na seminarium, które odbędzie się w dniach 16-17 marca 2024 r. w Toruniu. Spotkanie w całości realizowane jest w formule stacjonarnej i jest bezpłatne.

Szkolenie skierowane jest do nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej (w podziale na 4 grupy warsztatowe), którzy chcą rozpocząć pracę metodą projektu eTwinning.

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawym szkoleniu, materiały konferencyjne i wyżywienie podczas seminarium, a osobom spoza Torunia – nocleg w pokojach dwuosobowych z 16 na 17 marca br. Koszty dojazdu na wydarzenie uczestnicy szkolenia pokrywają z własnych środków.

Zainteresowanych nauczycieli zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia oraz proponowanymi pomysłami na projekt. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


PROPONOWANE PROJEKTY:

 

  • Hakuna Matata! Adventures in Simba's Land (projekt w języku angielskim)- projekt prowadzi Anna Urbasik

Projekt skierowany do nauczycieli i uczniów edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej (SP, klasy I-III). Znajomość języka angielskiego nie jest wymogiem koniecznym przy realizacji tego projektu. 

Wyrażenie „Hakuna Matata” nie jest przypadkowym zlepkiem słów. Słowa te zostały zapożyczone z języka Suahili, którego powszechnie używa się w Afryce. Oznacza „nie martw się!”

To hasło towarzyszyć nam będzie podczas pełnego przygód, zabaw i atrakcji czasu spędzonego na Czarnym Lądzie, w krainie Króla Lwa i jego przyjaciół. Zwierzęta Afryki należą do najbardziej charakterystycznych na całym świecie. To właśnie tam żyją najwięksi roślinożercy i najniebezpieczniejsze drapieżniki. Projekt jest zaproszeniem na wycieczkę po dzikim kontynencie. Gwoździem programu będą najwspanialsi przedstawiciele tamtejszego królestwa zwierząt, które dzięki GoogleAR zagoszczą w naszych placówkach.

Czas trwania: ok. 2 miesięcy

Język projektu: angielski

 

Projekt skierowany do nauczycieli i uczniów edukacji przedszkolnej

To nie tylko projekt o pogodzie, potrzebie zbalansowania ilości słońca i deszczu. 
Zjawiska atmosferyczne przełożymy na język dziecięcych emocji. One wszystkie są ważne. Bo żeby szczęśliwie się rozwijać i cieszyć radościami, potrzebujemy chociaż odrobinę smuteczku i burzy!

Kilka praktycznych aktywności projektowych (na łonie natury i online z aplikacjami Chatter Pix, Canva oraz Padlet - kreator AI) skrojonych na możliwości dziecka przedszkolnego, pomoże nam zadbać o pogodny nastrój. 

Projekt potrwa od marca do czerwca 2024.

Zapraszam, Anna Krzyżanowska
 

Projekt skierowany do nauczycieli i uczniów edukacji przedszkolnej. Do współpracy zaprosimy kilku partnerów z innych krajów – znajomość języka angielskiego nie jest wymogiem koniecznym przy realizacji tego projektu. 
 

Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie.

(Paulo Coelho)

W przedszkolu jak nigdzie indziej ważne są zmysły i związane z tym samopoczucie oraz potrzeby. W dobie przebodźcowania warto zadbać o balans i indywidualne zasoby każdego dziecka. Wspólnie z przedszkolakami wkroczymy w świat zmysłów ukazując jego bogactwo oraz pułapki. Skupimy się na odczytywaniu sygnałów płynących z naszego ciała. Stworzymy mapy naszych „wrażliwości” i „radości”. Zobaczymy jak osiągnąć synergię w działaniu oraz czerpać radość z tego, co dzieje się wokół was. 

Projekt potrwa od marca do czerwca 2024. 
Zapraszam serdecznie, Agnieszka Besser-Krysiak

 

Projekt skierowany do nauczycieli i uczniów edukacji przedszkolnej. 

Nasz projekt ma na celu promowanie dobrostanu wśród dzieci w wieku przedszkolnym poprzez twórcze działania w wiosennym otoczeniu.

O czym będzie projekt?

  1. Opowiadania o Dobrostanie: Wspólnie stworzymy opowiadania, które będą promować pozytywne emocje, zdrowie psychiczne i radość. Wykorzystamy metodę „roil telling” aby przekazać ważne przesłanie.
  2. Wiosenne Miejsca Dobrego Samopoczucia: Razem poszukamy w naszych otoczeniach miejsc, które sprzyjają dobremu samopoczuciu. To mogą być kolorowe kwiaty, śpiew ptaków czy ciepłe promienie słońca.
  3. Plakat i Logo: Zaprojektujemy plakat i logo naszego projektu, które będą odzwierciedlać wiosenną atmosferę i pozytywne wartości.
  4. Muzyka i Taniec: Zaśpiewamy wspólnie piosenki i zatańczymy, aby czerpać radość ze wspólnych działań.

Czas trwania projektu: Projekt przewidziany jest na 3 miesiące, co pozwoli nam w pełni cieszyć się wiosenną atmosferą. 

Zapraszam wszystkich nauczycieli do wspólnego przebudzenia się na wiosnę i tworzenia magicznych chwil dla naszych przedszkolaków! 😊🌸🌼, Anna Wilczyńska


Warunki udziału

WARUNKI UDZIAŁU:

 

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności przyjmowani będą nauczyciele bez doświadczenia w realizacji projektów eTwinning.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych wykładach oraz warsztatach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń: 4 marca 2024, do godziny 23:59.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule hotel Filmar, Toruń
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program seminarium

Dzień 1

Sobota 16.03.2024

Sesje plenarne

10:00 - 10:45

Rejestracja uczestników

10:45 - 11:00

Oficjalne otwarcie - Krajowe Biuro eTwinning

11:00 - 11:30

Wprowadzenie do eTwinning, możliwości rozwoju i doskonalenia zawodowego w programie - Monika Regulska, Krajowe Biuro eTwinning

11:30 - 11:45

Przerwa kawowa

11:45 - 12:30

rozwiń Mistrzowie mowy – jak projektowo wspierać uczniów objętych terapią logopedyczną

Podczas spotkania dowiesz się, na jakie aspekty logopedyczne zwrócić uwagę u Twoich uczniów. Poznasz logopedyczne przyczyny ewentualnych niepowodzeń w edukacji. Nauczysz się dokonywać przesiewowego badania logopedycznego. Dostaniesz podpowiedzi, w jaki sposób projektowo wspierać uczniów z wadą wymowy/zaburzeniami komunikacji.
Monika Witasik, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie mazowieckim, moderatorka grupy "LogoTwinnerzy""

Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
12:30 - 12:35

rozwiń Podział na grupy warsztatowe

Hakuna Matata! Adventures in Simba's Land (projekt w języku angielskim) - projekt prowadzi Anna Urbasik
Projekt w języku angeilskim realizowany przez dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znajomość języka angielskiego nie jest wymogiem koniecznym przy realizacji tego projektu.  Wyrażenie „Hakuna Matata” nie jest przypadkowym zlepkiem słów. Słowa te zostały zapożyczone z języka Suahili, którego powszechnie używa się w Afryce. Oznacza „nie martw się!” To hasło towarzyszyć nam będzie podczas pełnego przygód, zabaw i atrakcji czasu spędzonego na Czarnym Lądzie, w krainie Króla Lwa i jego przyjaciół. Zwierzęta Afryki należą do najbardziej charakterystycznych na całym świecie. To właśnie tam żyją najwięksi roślinożercy i najniebezpieczniejsze drapieżniki. Projekt jest zaproszeniem na wycieczkę po dzikim kontynencie. Gwoździem programu będą najwspanialsi przedstawiciele tamtejszego królestwa zwierząt, które dzięki GoogleAR zagoszczą w naszych placówkach. Czas trwania: ok. 2 miesięcy
Anna Urbasik, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim.
Czasem słońce, czasem deszcz - projekt prowadzi Anna Krzyżanowska
Projekt skierowany do nauczycieli i uczniów edukacji przedszkolnej. To nie tylko projekt o pogodzie, potrzebie zbalansowania ilości słońca i deszczu.  Zjawiska atmosferyczne przełożymy na język dziecięcych emocji. One wszystkie są ważne. Bo żeby szczęśliwie się rozwijać i cieszyć radościami, potrzebujemy chociaż odrobinę smuteczku i burzy! Kilka praktycznych aktywności projektowych (na łonie natury i online z aplikacjami Chatter Pix, Canva oraz Padlet - kreator AI) skrojonych na możliwości dziecka przedszkolnego, pomoże nam zadbać o pogodny nastrój.  Projekt potrwa od marca do czerwca 2024. Zapraszam, Anna Krzyżanowska
Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning"
Myślę, czuję, potrzebuję – I think, I feel, I need - projekt prowadzi Agnieszka Besser-Krysiak
Projekt skierowany do nauczycieli i uczniów edukacji przedszkolnej. Do współpracy zaprosimy kilku partnerów z innych krajów – znajomość języka angielskiego nie jest wymogiem koniecznym przy realizacji tego projektu.  Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się — ze wszystkich sił — tego, czego pragnie. (Paulo Coelho) W przedszkolu jak nigdzie indziej ważne są zmysły i związane z tym samopoczucie oraz potrzeby. W dobie przebodźcowania warto zadbać o balans i indywidualne zasoby każdego dziecka. Wspólnie z przedszkolakami wkroczymy w świat zmysłów ukazując jego bogactwo oraz pułapki. Skupimy się na odczytywaniu sygnałów płynących z naszego ciała. Stworzymy mapy naszych „wrażliwości” i „radości”. Zobaczymy jak osiągnąć synergię w działaniu oraz czerpać radość z tego, co dzieje się wokół was. Projekt potrwa od marca do czerwca 2024. Zapraszam serdecznie, Agnieszka Besser-Krysiak
Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
Dobrostan w Wiosennym Ogrodzie - projekt prowadzi Anna Wilczyńska
Projekt skierowany do nauczycieli i uczniów edukacji przedszkolnej. Nasz projekt ma na celu promowanie dobrostanu wśród dzieci w wieku przedszkolnym poprzez twórcze działania w wiosennym otoczeniu. O czym będzie projekt? Opowiadania o Dobrostanie: Wspólnie stworzymy opowiadania, które będą promować pozytywne emocje, zdrowie psychiczne i radość. Wykorzystamy metodę „roil telling” aby przekazać ważne przesłanie. Wiosenne Miejsca Dobrego Samopoczucia: Razem poszukamy w naszych otoczeniach miejsc, które sprzyjają dobremu samopoczuciu. To mogą być kolorowe kwiaty, śpiew ptaków czy ciepłe promienie słońca. Plakat i Logo: Zaprojektujemy plakat i logo naszego projektu, które będą odzwierciedlać wiosenną atmosferę i pozytywne wartości. Muzyka i Taniec: Zaśpiewamy wspólnie piosenki i zatańczymy, aby czerpać radość ze wspólnych działań. Czas trwania projektu: Projekt przewidziany jest na 3 miesiące, co pozwoli nam w pełni cieszyć się wiosenną atmosferą. Zapraszam wszystkich nauczycieli do wspólnego przebudzenia się na wiosnę i tworzenia magicznych chwil dla naszych przedszkolaków! 😊🌸🌼, Anna Wilczyńska
Anna Wilczyńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie świętokrzyskim
12:35 - 13:35

Przerwa obiadowa w restauracji hotelowej

13:35 - 15:35

rozwiń Narzędzia programu eTwinning – platforma ESEP - Anna Krzyżanowska, Anna Urbasik, Agnieszka Besser-Krysiak, Anna Wilk

sesja warsztatowa
Anna Urbasik, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim. Anna Wilczyńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie świętokrzyskim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
15:35 - 16:00

Przerwa kawowa

16:00 - 17:00

rozwiń Omówienie i zakładanie projektów - Anna Krzyżanowska, Anna Urbasik, Agnieszka Besser-Krysiak, Anna Wilk

sesja warsztatowa
Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Anna Urbasik, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim. Anna Wilczyńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie świętokrzyskim
19:00 - 20:00

Kolacja w restauracji hotelowej


Dzień 2

Niedziela 17.03.2024

Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
09:00 - 10:30

rozwiń Narzędzia programu eTwinning – TwinSpace - Anna Krzyżanowska, Anna Urbasik, Agnieszka Besser-Krysiak, Anna Wilk

sesja warsztatowa
Anna Urbasik, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim. Anna Wilczyńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie świętokrzyskim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
10:30 - 11:00

Przerwa kawowa (czas na wymeldowanie)

11:00 - 12:30

rozwiń Organizacja pracy projektowej - Anna Krzyżanowska, Anna Urbasik, Agnieszka Besser-Krysiak, Anna Wilk

sesja warsztatowa
Anna Wilczyńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie świętokrzyskim Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Anna Urbasik, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim.
12:30 - 12:45

Przerwa kawowa

12:45 - 14:15

rozwiń Narzędzia TIK w projekcie eTwinning - Anna Krzyżanowska, Anna Urbasik, Agnieszka Besser-Krysiak, Anna Wilk

sesja warsztatowa
Anna Urbasik, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim. Anna Wilczyńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie świętokrzyskim Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning" Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
14:15 - 14:30

Wręczenie certyfikatów i zakończenie seminarium - Krajowe Biuro eTwinning

14:30 - 15:30

Obiad


Lokalizacja

Mapa

hotel Filmar, Toruń
ul. Grudziądzka 39-43
87-100 Toruń, woj. kujawsko-pomorskie

Do pobrania