Webinarium eTwinning - seria "Eko-Szkoła": Czy tekstylia zaleją świat?

INFORMACJE OD ORGANIZATORA: Wydarzenie bezpłatne i dostępne dla nauczycieli posiadających konto w programie eTwinning. Po weryfikacji rejestracji na webinarium uczestnik otrzyma drogą mailową link do wydarzenia. Dane podane przy rejestracji posłużą do wystawienia certyfikatu potwierdzającego uczestnictwo który zostanie przesłany automatycznie, po zakończeniu webinarium. 
Jeśli jeszcze nie posiadasz konta w programie eTwinning, kliknij i załóż konto.  


TYTUŁ SERII WEBINARIÓW: Eko-Szkoła


TEMATYKA SERII WEBINARIÓW: Kwestie środowiska i walki z globalnym ociepleniem są jednym z 4 priorytetów w programie Erasmus+ na lata 2021-2027. Dlatego program eTwinning stawia na aktywne poruszanie tematów związanych ze środowiskiem i zrównoważonym rozwojem w pracy z uczniami w szkole, skuteczne planowanie działań lokalnych dot. ekologii w społecznościach szkolnych oraz poszukiwanie bardziej ekologicznych sposobów realizowania swoich aktywności projektowych zarówno w programie eTwinning, jak i Erasmus+. Aby zapewnić uczestnikom jak najbardziej aktualną wiedzę w temacie ochrony środowiska, którą będa mogli skutecznie wykorzystać w pracy nauczyciela, do współpracy przy tej serii webinariów zaprosiliśmy eskpetów z Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste.


TYTUŁ WEBINARIUM: Czy tekstylia zaleją świat?

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Szczegóły webinarium

Dzień 1

Środa 12.06.2024


18:30 - 19:30

rozwiń Webinarium eTwinning - seria Eko-Szkoła: Czy tekstylia zaleją świat?

Webinarium jest poświęcone tematyce ekologicznej - jak uczyć proekologicznych zachowań i angażować uczniów do działania aby stali się podmiotem a nie przedmiotem edukacji o klimacie. Na nadchodzącym webinarze poświecimy uwagę problemami związanymi z rosnącą konsumpcją tekstyliów i związanymi z tym skutkami dla środowiska, kosztami społecznymi rozwoju szybkiej mody". Zaproponujemy działania które będą interesujące dla młodzieży jak tworzenie własnej mody, jak zrobić szafę kapsułową, gdzie znaleźć informacje na temat kosztu ekologicznego produkcji odzieży i co młodzi ludzie, ich rodziny mogą zrobić abyśmy stali się świadomymi konsumentami. Materiały i rozwiązania które zaproponujemy będą mogły być wykorzystane przez nauczycieli różnorakich przedmiotów - polskiego, języków obcych, nauk ścisłych, plastyki, muzyki, wychowania fizycznego. Wszak na co dzień i w każdym obszarze naszego życia możemy dbać o Planetę! Serdecznie zapraszam do dialogu i wymiany doświadczeń!
Agata Zgliczyńska, Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste