Warsztaty Doskonalenia Zawodowego:  "Innowacja pedagogiczna z eTwinning"

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na bezpłatne Warsztaty Doskonalenia Zawodowego, które odbędą się w dniu  29 października 2024 r. w formule online.

Certyfikat wydawany zostanie wyłącznie osobom, które będą aktywnie uczestniczyć w wykładzie wprowadzającym oraz w jednej, dowolnie wybranej sesji warsztatowej. Drugą sesję będzie można obejrzeć po wydarzeniu na naszym kanale Youtube eTwinning Polska. Certyfikat wystawiany jest bezpłatnie. Zainteresowanych  zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Warunki udziału

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany - przypominamy, że rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login, a następnie użytkownik zakłada konto na platformie ESEP i dodaje do konta placówkę, w której obecnie jest zatrudniony.

Przewodnik po rejestracji. Kliknij, żeby skorzystać.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

Aktywny zawodowo nauczyciel, zatrudniony w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. 


Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w wydarzeniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Rejestracja na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.


Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 29 października br. o godzinie 14:00.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program

Dzień 1

Wtorek 29.10.2024

Sesje plenarne

17:00 - 17:05

Otwarcie szkolenia, powitanie uczestników - Krajowe Biuro eTwinning

17:05 - 18:00

rozwiń Innowacja pedagogiczna z eTwinning - Maria Pirecka, Celina Świebocka

Celem spotkania jest dostarczenie dyrektorom szkół wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego wspierania i wdrażania innowacji pedagogicznych w placówkach edukacyjnych. Podczas spotkania omówione zostaną rodzaje innowacji, wymagania związane z ich dokumentacją oraz różnice między innowacją pedagogiczną, a projektami edukacyjnymi. Uczestnicy dowiedzą się także, jak innowacje mogą być strategicznie integrowane z działalnością szkoły, w tym z międzynarodowymi projektami, podkreślając nowoczesne podejścia dydaktyczne i organizacyjne.
Maria Pirecka, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim Celina Świebocka, Ambasadorka programu eTwinning w województwie małopolskim
18:00 - 18:10

Przerwa na zalogowanie sie na wybrany warsztat



18:10 - 19:40

rozwiń Sesje warsztatowe - uczestnik wybiera jeden z 2 oferowanych warsztatów

Jak AI wspiera proces realizacji innowacji pedagogicznej
Podczas warsztatu uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności, które pozwolą im efektywnie wdrażać innowacyjne podejścia w swojej codziennej pracy. Poznają narzędzia sztucznej inteligencji, które mogą znacząco usprawnić pracę zarówno nauczycieli, jak i dyrektorów szkół. W szczególności zaprezentowane zostaną takie narzędzia jak ChatGPT, Gemini, Photomath, ClassPoint oraz Otter.ai. Warsztat ten to doskonała okazja, aby odkryć potencjał sztucznej inteligencji w procesie innowacji pedagogicznej.

(sesja online)
Maria Pirecka, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim
AI w Canvie jako narzędzie wspomagające realizację innowacji pedagogicznej
Warsztaty skierowane są do dyrektorów szkół, którzy chcą poznać nowoczesne narzędzia cyfrowe wspierające pracę nauczycieli oraz uczniów. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak pobrać loginy do platformy Canva z systemu SIO dla uczniów i nauczycieli, jak zalogować się na konto użytkownika przez Zintegrowaną Platformę Edukacji, a także poznają praktyczne zastosowanie funkcji sztucznej inteligencji dostępnych w Canvie. Dzięki warsztatom dyrektorzy będą mogli wspierać nauczycieli w realizacji innowacyjnych projektów edukacyjnych.

(sesja online)
Celina Świebocka, Ambasadorka programu eTwinning w województwie małopolskim