Warsztatach Doskonalenia Zawodowego: "Stwórz własną innowację pedagogiczną z eTwinning - wartości europejskie i edukacja obywatelska"

Serdecznie zapraszamy na warsztaty doskonalenia zawodowego skierowane do nauczycieli i dyrektorów ze szkół podstawowych (klasy IV-VIII) oraz ponadpodstawowych. Zapraszamy zespoły szkolne składające się z 2-3 nauczycieli, które chciałyby stworzyć własne innowacje pedagogiczne przy wsparciu Ambasadorów eTwinning.  

Termin: 11 stycznia 2025 - wydarzenie jednodniowe (bez noclegu)

Lokalizacja: Katowice, dokładna lokalizacja zostanie podana po zakończeniu procedur przetargowych

Nabór: brak wolnych miejsc, zapisy na listę rezerwową. Możliwość przyjęcia na wydarzenie tylko w miarę zwalniania się miejsc. 

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl do 26 grudnia 2024 r., godz. 23:59.

Grupa docelowa: 1-2 nauczycieli dowolnego przedmiotu+dyrektor szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej.  

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularz rejestracyjny. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane. Na ich podstawie będą zatwierdzane zgłoszenia na dane wydarzenie oraz wystawiane certyfikaty uczestnictwa.

Warunki udziału
  1. Zatrudnienie w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej realizującej podstawę programową.
    Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu (1 lub 2 osoby) + dyrektor.
  2. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning (na nowej platformie ESEP).
    Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
    Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform. Tutorial: https://bit.ly/rejestracja_eT
  3. Wzięcie aktywnego udziału w całym wydarzeniu.
    Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i warsztatowych.
  4. Uczestnicy potrzebować będą laptopów z mozliwością podłączenia do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
  5. Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych oraz sesjach warsztatowych, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.
Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Park Hotel Diament Katowice
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program

Dzień 1

Sobota 11.01.2025

Sesje plenarne

09:30 - 10:00

Rejestracja uczestników

10:00 - 10:15

rozwiń Synergia programów eTwinning i Erasmus+ - Marzena Zabiegała, Kuratorium Oświaty w Katowicach

Programy eTwinning oraz Erasmus+ oferują szereg możliwości dla uczniów i nauczycieli zarówno w szkołach podstawowych, jak i ponadpodstawowych. W trakcie wystąpienia przedstawione zostaną informacje dotycząe możliwości synergii obu programów.
Marzena Zabiegała, Ekspert eTwinning
10:15 - 11:00

rozwiń Szkoła jako laboratorium aktywnego obywatelstwa - Barbara Ostrowska

W dzisiejszych czasach szkoła to nie tylko miejsce, w którym uczniowie zdobywają wiedzę, ale także miejsce, w którym rozwijają swoje umiejętności społeczno-emocjonalne i kształtują postawy obywatelskie. Podczas wykładu omówimy różne sposoby, w jakie szkoła może być laboratorium aktywnego obywatelstwa, pomagając uczniom w rozwijaniu empatii, umiejętności komunikacyjnych i umiejętności współpracy. Ponadto zwrócimy uwagę jak partnerskie relacje mogą zwiększyć efektywność i motywację uczniów. Wspólnie poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak stworzyć demokratyczne środowisko szkolne, w którym każdy głos jest ważny i w którym uczniowie są aktywnie zaangażowani w życie społeczne.
Barbara Ostrowska, Międzynarodowe Liceum Ogólnokształcące Paderewski, Lublin
11:00 - 11:20

Przerwa kawowa


Sesje warsztatowe

W każdej z sesji warsztatowych uczestnik ma do wyboru jeden warsztatów tematycznych.
Wyboru dokona poprzez formularz zgłoszeniowy na konferencję.
11:20 - 12:20

rozwiń Sesja warsztatowa nr 1

Innowacja pedagogiczna - zadbajmy o stroną formalną
Warsztat skierowany jest do nauczycieli i dyrektorów, którzy chcą wprowadzać innowacje pedagogiczne w swoich szkołach, jednocześnie dbając o poprawność formalno-prawną podejmowanych działań. Podczas spotkania poznasz rodzaje innowacji oraz krok po kroku proces ich tworzenia i wdrażania. Dowiesz się, jakie dokumenty są niezbędne, by innowacja została zgodnie z prawem przyjęta do realizacji. Przeanalizujesz przykładowe szablony dokumentów, które możesz wykorzystać w swojej pracy. Spotkanie będzie również okazją do wymiany doświadczeń, które pomogą działać kreatywnie i skutecznie w trosce o rozwój nowoczesnej edukacji.
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
12:20 - 12:40

Przerwa kawowa

12:40 - 13:40

rozwiń Sesja warsztatowa nr 2

Innowacja pedagogiczna - skorzystajmy z efektywnych narzędzi
Podczas warsztatów poznasz narzędzia, które ułatwią wymianę pomysłów między uczestnikami, pomogą przeprowadzić burzę mózgów i wybrać najlepsze rozwiązania. Wykorzystasz narzędzia sztucznej inteligencji do przygotowania planu i opisu działań, a także przygotowania grafiki i ogłoszeń.
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
13:40 - 14:30

Przerwa obiadowa w restauracji hotelowej

14:30 - 15:30

rozwiń Sesja warsztatowa nr 3

Innowacja pedagogiczna - upowszechniajmy rezultaty
Podczas warsztatów dowiesz się, jak skutecznie promować i prezentować efekty wdrożonych innowacji pedagogicznych. Omówimy, dlaczego warto dzielić się rezultatami i jak to robić, aby budować pozytywny wizerunek szkoły w środowisku lokalnym. Dowiesz się, jak zaangażować społeczność szkolną, rodziców i partnerów w celu zwiększenia widoczności podejmowanych działań. Otrzymasz wskazówki jak skutecznie dokumentować i upowszechniać osiągnięcia oraz dzielić się swoim sukcesem z innymi.
Beata Wójcik, Ambasadorka programu eTwinning w woj. lubelskim, moderatorka grup "eTwinning Wczesnoszkolni" oraz "Wrażliwi na (dez)informację" Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
15:30 - 15:35

Zakończenie wydarzenia


Lokalizacja

Mapa

Park Hotel Diament Katowice
Wita Stwosza 37
40-042 Katowice, woj. śląskie

Do pobrania