Rekrutacja została zakończona wcześniej z powodu dużej liczby zgłoszeń.
Seminarium przeniesione na 27, 28 lutego - 1 marca 2023r.
Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 13-15 lutego 2023 r. (trzy wieczorne spotkania).
Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z dziećmi w edukacji przedszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning - Anny Krzyżanowskiej, zrealizować swój pierwszy projekt.
Opis proponowanego projekt:
“Pracownia Cyfrowych Przygód”
Przedszkole to miejsce zbudowane na zwyczajnej codzienności, a jednocześnie dotykające nieznanej przyszłości dzieci. Choć dziś dopiero uczymy się liter i cyfr, eksplorujemy to, co nas otacza i nabywamy świadomości samych siebie, już teraz stawiamy pierwsze kroki w cyfrowym świecie.
Nie potrzeba wielkich nakładów (i dostępu do niedostępnych nam zasobów Laboratorium Przyszłości), by przedszkolną salę przemienić w Pracownię Cyfrowych Przygód! Wystarczy odrobina motywacji, dużo wyobraźni i laptop czy tablet z dostępem do internetu (tablica interaktywna, jeśli ją mamy, też jest OK).
W projekcie zorganizujemy sobie kreatywny spacer od cyfr do cyfryzacji. Naszym celem będzie zapoznanie dzieci z kształtami cyfr, wykorzystując zabawy w trybie offline i online. Z tej okazji wypróbujemy kilka ciekawych aplikacji będących w zasięgu nawet nieczytającego przedszkolaka, m.in: „ChatterPix Kids“ (do tworzenia krótkich animacji głosowych), „Match the Memory“ (własne gry memory), „Story Jumper“ (książeczka online z nagraniami), czy „PlantNet“ (identyfikacja roślin wykorzystanych w outdorowej aktywności poszukiwawczej).
Do zobaczenia w Pracowni!
Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.
WARUNKI UDZIAŁU
WARUNKI UDZIAŁU
1. Posiadanie konta w programie eTwinning.
Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:
Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
W pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z dziećmi w edukacji przedszkolnej.
3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz projekcie eTwinning realizowanym po jego zakończeniu.
Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning.
Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.
Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.
Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 8 lutego 2023r. o godzinie 23:59.
Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.