Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem: "Pracownia Cyfrowych Przygód", 13-15 lutego 2023 r.

Rekrutacja została zakończona wcześniej z powodu dużej liczby zgłoszeń. 

Seminarium przeniesione na 27, 28 lutego - 1 marca 2023r.


Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 13-15 lutego 2023 r. (trzy wieczorne spotkania). 

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z dziećmi w edukacji przedszkolnej, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadora programu eTwinning - Anny Krzyżanowskiej, zrealizować swój pierwszy projekt.

Opis proponowanego projekt:

“Pracownia Cyfrowych Przygód” 

Przedszkole to miejsce zbudowane na zwyczajnej codzienności, a jednocześnie dotykające nieznanej przyszłości dzieci. Choć dziś dopiero uczymy się liter i cyfr, eksplorujemy to, co nas otacza i nabywamy świadomości samych siebie, już teraz stawiamy pierwsze kroki w cyfrowym świecie. 

Nie potrzeba wielkich nakładów (i dostępu do niedostępnych nam zasobów Laboratorium Przyszłości), by przedszkolną salę przemienić w Pracownię Cyfrowych Przygód! Wystarczy odrobina motywacji, dużo wyobraźni i laptop czy tablet z dostępem do internetu (tablica interaktywna, jeśli ją mamy, też jest OK).

W projekcie zorganizujemy sobie kreatywny spacer od cyfr do cyfryzacji. Naszym celem będzie zapoznanie dzieci z kształtami cyfr, wykorzystując zabawy w trybie offline i online. Z tej okazji wypróbujemy kilka ciekawych aplikacji będących w zasięgu nawet nieczytającego przedszkolaka, m.in: „ChatterPix Kids“ (do tworzenia krótkich animacji głosowych), „Match the Memory“ (własne gry memory), „Story Jumper“ (książeczka online z nagraniami), czy „PlantNet“ (identyfikacja roślin wykorzystanych w outdorowej aktywności poszukiwawczej).

Do zobaczenia w Pracowni!

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

WARUNKI UDZIAŁU

WARUNKI UDZIAŁU

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z dziećmi w edukacji przedszkolnej.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz projekcie eTwinning realizowanym po jego zakończeniu.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 8 lutego 2023r. o godzinie 23:59.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

 

 

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program seminarium

Dzień 1

Poniedziałek 13.02.2023


17:30 - 19:00

rozwiń Wprowadzenie do programu eTwinning oraz platforma European School Education Platform

Podczas pierwszego spotkania poznasz założenia program eTwinning, dowiesz się, w jaki sposób wspiera on doskonalenie zawodowe nauczycieli i jak włączyć aktywności projektowe w proces dydaktyczno-wychowawczy na przedszkolnym i wczesnoszkolnym etapie edukacji. W toku pracy na platformie European School Education Platform sprawdzisz jak zmodyfikować własny profil, aby stał się atrakcyjny dla potencjalnych partnerów eTwinning w przyszłości, a następnie zaprosisz uczestników szkolenia do swoich kontaktów. Weźmiesz udział w procesie zakładania projektu, poznając przy tym możliwości zarządzania projektem z poziomu platformy European School Education Platform.
Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning"

Dzień 2

Wtorek 14.02.2023


17:30 - 19:00

rozwiń Twinspace projektu

W trakcie drugiego dnia seminarium nauczysz się korzystać z platformy Twinspace, służącej do udostępniania rezultatów działań projektowych. Dowiesz się, jak stworzyć strony i osadzić w nich wykreowane w projekcie zasoby. Poznasz założenia efektywnej współpracy i komunikacji w czasie realizacji projektu. Wspólnie z pozostałymi uczestnikami szkolenia zaplanujemy własne działania projektowe.
Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning"

Dzień 3

Środa 15.02.2023


17:30 - 19:00

rozwiń Aktywności w projekcie

Ostatnie spotkanie seminarium poświęcimy wybranym narzędziom, przydatnym do zrealizowania lub publikacji proponowanych działań projektowych. Dowiesz się, na co warto zwrócić uwagę podczas planowania aktywności dzieci/uczniów w projekcie oraz jak zorganizować współpracę, aby projekt był wartościowy pod względem merytorycznym, i angażujący społeczność uczniów i nauczycieli. Zaplanujesz swój zakres działań w projekcie, zadasz wszelkie potrzebne pytania, by rozwiać ewentualne wątpliwości co do jego przebiegu. Ostatni dzień seminarium będzie równocześnie początkiem krótkiego, realizowanego wspólnie projektu eTwinning. Mam nadzieję, że okaże się on dla Ciebie ciekawym doświadczeniem, motywującym do samodzielnej realizacji projektów krajowych i międzynarodowych już w niedalekiej przyszłości.
Anna Krzyżanowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie śląskim, moderatorka grupy "PrzedszkoleTwinning"