Mój pierwszy projekt eTwinning z Ambasadorem: "Doktor A...I - zawody na celowniku sztucznej inteligencji", 5-7 lutego 2024 r.

Brak miejsc na wydarzenie. Zapisy tylko na listę rezerwową.


Zapraszamy na bezpłatne seminarium online, które odbędzie się w dniach 5-7 lutego 2023 r. (trzy wieczorne spotkania). 

Wydarzenie w całości realizowane jest w formie online. Skierowane jest w pierwszej kolejności do nauczycieli pracujących z uczniami w wieku 12-15 lat, którzy nie mają doświadczenia w realizacji projektów eTwinning i chcieliby, pod opieką ambasadorki programu eTwinning - Celiny Świebockiej, zrealizować swój pierwszy projekt.


Opis proponowanego projekt:

"Doktor A...I - zawody na celowniku sztucznej inteligencji"

Współczesne wyzwania stawiane przez rozwijającą się sztuczną inteligencję składają się na nowy krajobraz zawodowy. Cyfrowy krawiec, zadziczacz, olfaktonik i manager śmierci cyfrowej to jedynie wybrane przykłady zawodów przyszłości, które pojawiają się w odpowiedzi na ewolucję sztucznej inteligencji.

Projekt "Doktor A...I" jest przeznaczony dla uczniów w wieku od 12 do 15 lat. W ramach lekcji wychowawczych lub doradztwa zawodowego umożliwi uczniom poszerzenie wiedzy z obszaru technologii oraz rozwijanie umiejętności związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. Podczas aktywności projektowych uczniowie skorzystają z aplikacji opartych na sztucznej inteligencji do tworzenia zadań i rozwijania koncepcji swoich firm. To praktyczne podejście pozwoli młodzieży na zdobycie doświadczenia w obszarze nowoczesnych technologii oraz na lepsze zrozumienie dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

Działania w ramach projektu zostaną podzielone na dwa etapy. W pierwszej fazie uczniowie będą zgłębiać zagadnienia związane z ginącymi zawodami. Ich zadaniem będzie między innymi wyszukanie w okolicy narzędzi i sprzętów, które były wykorzystane do pracy przez osoby reprezentujące wymarłe zawody. W kwietniu uczniowie zostaną podzieleni na międzyszkolne grupy, w których stworzą własne nowoczesne firmy. Każda z nich będzie zatrudniać co najmniej trzech pracowników, reprezentujących różne aspekty środowiska pracy wykorzystującego sztuczną inteligencję. Projekt zakończy się podsumowaniem i zaprezentowaniem wyników współpracy w pierwszej połowie czerwca."

Zapraszam, Celina Świebocka

Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.


WARUNKI UDZIAŁU

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany:

Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

W pierwszej kolejności zapraszamy nauczycieli pracujących z uczniami w wieku 12-15 lat.

3. Gotowość do aktywnej współpracy w trakcie trwania szkolenia oraz projekcie eTwinning realizowanym po jego zakończeniu.


Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych spotkaniach i dołączą do realizacji wspólnie założonego w trakcie seminarium projektu eTwinning. 

Uczestnicy potrzebować będą laptopów lub komputerów stacjonarnych podłączonych do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa). 

Każdy uczestnik seminarium, który będzie obecny na wszystkich spotkaniach i wykona zadania kursowe oraz aktywnie przystąpi i ukończy z powodzeniem realizację projektu eTwinning, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie po zakończeniu projektu.

Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem seminarium.


Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w seminarium, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Zarejestruj się na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 30 stycznia 2024 r. o godzinie 23:59.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
UWAGA. Rejestracja zamknięta