Regionalna konferencja warsztatowa eTwinning: "Innowacyjna metodologia STEAM w projektach edukacyjnych", 22 kwietnia 2023 r., Kłodzko

Zapraszamy na regionalną konferencję warsztatową dla nauczycieli z województwa dolnośląskiego i województw ościennych. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z bezpłatnymi narzędziami programu eTwinning oraz zaznajomić się z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych w formule online dostosowanych do podstawy programowej. Zapoznają się również z metodologią STEAM i najnowszymi, bezpłatnymi narzędziami edukacyjnymi wspomagającymi innowacyjną edukację, kreatywność i rozwój uczniów. 

STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka i matematyka)  to cieszące się coraz większą popularnością, interdyscyplinarne podejście do nauki, gdzie uczeń staje się twórcą wiedzy, a nie tylko jej odtwórcą. 

Termin: 22 kwietnia 2023 r.

Lokalizacja: Szkoła Podstawowa nr 7 im. T. Kościuszki, ul. Sienkiewicza 61, 57 - 300 Kłodzko

Nabór: do 15 kwietnia 2023, godz. 23:59

Partnerzy wydarzenia:

Warunki udziału
  1. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
    Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu, pracujący na jednym z czterech poziomów edukacyjnych: edukacja przedszkolna, edukacja wczesnoszkolna, szkoła podstawowa - klasy 4-8, szkoła średnia dowolnego typu.
  2. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning (na nowej platformie ESEP).
    Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
    Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
  3. Wzięcie aktywnego udziału w całym wydarzeniu.
    Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i warsztatowych.
  4. Uczestnicy potrzebować będą laptopów z mozliwościa podłączenia do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
  5. Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych oraz sesjach warsztatowych, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.
Adresaci

Nauczyciele z województwa dolnośląskiego i województw ościennych zainteresowanych realziacją projektów edukacyjnych online oraz metodologią STEAM.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Szkoła Podstawowa nr 7
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program konferencji

Dzień 1

Sobota 22.04.2023

Sesje plenarne

08:30 - 09:00

Rejestracja uczestników

09:00 - 10:30

rozwiń Sesja plenarna

Program eTwinning - innowacyjna współpraca online - Krajowe Biuro eTwinning, FRSE
Eksperyment sztucznej ręki czyli jak technologie VR i AR wpływają na edukację.
Prelekcja poświęcona jest omówieniu wpływu technologii rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) na proces edukacyjny. Tytułowa symulacja sztucznej ręki, idealnie pokazuje jak w procesie immersji zatracamy zmysły dzięki czemu technologia VR może być wykorzystana do kształcenia umiejętności praktycznych i poznawczych w bardziej interaktywny i atrakcyjny sposób.
Łukasz Gierek, Nauczyciel, wykładowca akademicki i trener edukacyjny, Uniwersytet Radomski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach
Prezentacja Dobrych Praktyk eTwinning
Agnieszka Ogiegło, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie dolnośląskim, moderatorka grupy "Programowanie z eTwinning" Malwina Kordus, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie dolnośląskim, trenerka kursów online
10:30 - 10:45

Przerwa kawowa



10:45 - 12:15

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

ESEP i eTwinning - możliwości nowej platformy
Podczas warsztatu uczestnicy poznają podstawowe funkcjonalności platformy, przeanalizujemy również ustawienia profilu, zobaczymy gdzie szukać partnerów do projektu i jakie informacje należy podać podczas jego rejestracji.
Malwina Kordus, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie dolnośląskim, trenerka kursów online
Długopisy 3D - jak poprowadzić kreatywne lekcje
Podczas warsztatu uczestnicy stworzą własne elementy z wykorzystaniem długopisów 3D. Poznają dobre praktyki dotyczące wykorzystania długopisu 3D w procesie rozwijania kompetencji przyszłości. Nauczą się przygotowywać szablony do wytworów 3D. Ponadto otrzymają inspiracje dotyczące użycia długopisów 3D w czasie zajęć. Odpowiemy na następujące pytania: 1. Co to jest długopis 3D? Obsługa oraz sposoby tworzenia modeli 3D. 2. Długopis 3D w edukacji, jak kreatywnie poprowadzić zajęcia. 3. Dlaczego warto prowadzić zajęcia z długopisami 3D? Korzyści dla ucznia i nauczyciel. 4. Wykorzystanie długopisów 3D na zajęciach przedmiotowych, terapeutycznych oraz dodatkowych.
Agnieszka Ogiegło, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie dolnośląskim, moderatorka grupy "Programowanie z eTwinning"
Edukacyjno technologiczny park rozrywki
Szkolna klasa jako edukacyjno technologiczny park rozrywki. to niezwykła przygoda dla tych, którzy chcą poznać najnowsze technologie i sprawdzić swoje umiejętności w różnych dziedzinach. Warsztaty te pozwolą na poznanie tajników wirtualnej rzeczywistości (VR), rozszerzonej rzeczywistości (AR), druku oraz skanowania 3D. Przenieś się w kosmos i stwórz grę planszową osadzoną w tematyce STEAM.
Łukasz Gierek, Nauczyciel, wykładowca akademicki i trener edukacyjny, Uniwersytet Radomski, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach


12:15 - 13:00

Lunch



13:00 - 14:30

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

Warsztaty j.w.


14:30 - 14:45

Przerwa kawowa



14:45 - 16:15

Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe


Lokalizacja

Mapa

Szkoła Podstawowa nr 7
Sienkiewicza 61
57-300 Kłodzko, woj. dolnośląskie

Informacje dodatkowe

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane. Na ich podstawie będą zatwierdzane zgłoszenia na dane wydarzenie.

Jeżeli wydarzenie będzie realizowane w formule wirtualnej, ważne jest, by mieli Państwo stabilne łącze internetowe. Link do wydarzenia otrzymają Państwo po zatwierdzeniu przez nas zgłoszenia.