Regionalna konferencja warsztatowa: "Transformacja cyfrowa w szkole podstawowej i ponadpodstawowej", 24 lutego 2024, Sieradz

Zapraszamy na regionalną konferencję warsztatową dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa łódzkiego i województw ościennych, pod Honorowym Patronatem p.o. Łódzkiego Kuratora Oświaty Janusza Brzozowskiego i Starosty Sieradzkiego - Mariusza Bądziora.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z regulacjami dot. awansu zawodowego nauczycieli, bezpłatnymi narzędziami programu eTwinning i aplikacjami TIK oraz zaznajomić się z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych w formule online dostosowanych do podstawy programowej. Zapoznają się również z najnowszymi, bezpłatnymi narzędziami edukacyjnymi wspomagającymi transformację cyfrową, innowacyjność, kreatywność i rozwój uczniów oraz narzędziami bazującymi na wykorzystaniu sztucznej inteligencji. 

Termin: 24 lutego 2024 r.

Lokalizacja: I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka, ul. Żwirki i Wigury 3, 98-200 Sieradz

Nabór: do 19 lutego 2024, godz. 23:59

Grupa docelowa: nauczyciele szkół podstawowych i ponadpodstawowych dowolnego typu

Współorganizator wydarzenia:

Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularz rejestracyjny. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane. Na ich podstawie będą zatwierdzane zgłoszenia na dane wydarzenie.

 

Warunki udziału
 1. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
  Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu, pracujący w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych dowolnego typu.
 2. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning (na nowej platformie ESEP).
  Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
  Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform.
 3. Wzięcie aktywnego udziału w całym wydarzeniu.
  Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i warsztatowych.
 4. Uczestnicy potrzebować będą laptopów z mozliwościa podłączenia do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
 5. Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych oraz sesjach warsztatowych, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.
Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
UWAGA. Rejestracja zamknięta

Program konferencji

Dzień 1

Sobota 24.02.2024

Sesje plenarne

08:30 - 09:00

Rejestracja uczestników

09:00 - 10:30

rozwiń Sesja plenarna

Program eTwinning - innowacyjna współpraca online - Krajowe Biuro eTwinning, FRSE
Prelekcja nt. awansu zawodowego nauczycieli - ekspert zewnętrzny
prezentacja Dobrych Praktyk eTwinning
Adam Stępiński, Ambasador eTwinning w woj. podkarpackim Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
10:30 - 10:45

Przerwa kawowa10:45 - 12:15

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

Współpraca międzynarodowa w edukacji - Poznaj eTwinning i Europejską Platformę Edukacji Szkolnej!
Warsztaty mają na celu zapoznanie uczestników z eTwinning, europejskim programem współpracy szkół on-line, umożliwiającym nauczycielom i uczniom z różnych krajów współpracę międzynarodową z wykorzystaniem narzędzi TIK. Podczas warsztatów uczestnicy poznają możliwości platformy ESEP. Krok po kroku zostanie omówiony proces tworzenia projektu, szukania partnerów projektowych oraz tworzenia zadań dla uczniów. Wszystkie zaplanowane aktywności będą wspierane praktycznymi ćwiczeniami. Warsztat zakończy sesja pytań i odpowiedzi.
Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
Opanuj sztuczną inteligencję nim ona opanuje Ciebie.
Mawia się, że sztuczna inteligencja zastąpi ludzi, jednak bardziej prawdopodobne jest to że ludzie automatyzujący pracę z pomocą AI zastąpią tych, którzy tego nie potrafią. Na warsztatach dowiesz się jak upraszczać przygotowanie ciekawych materiałów dydaktycznych z pomocą aplikacji wykorzystujących sztuczną inteligencję. Pokażę ci jak tworzyć grafiki i prezentacje czy testy i plany lekcji. Nauczysz się korzystać z bezpłatnych asystentów do np. nauki języka. Ponadto poznasz narzędzia do wykrywania AI oraz zasady korzystania z jej tworów. A z zajęć wyjdziesz z własnym wirtualnym asystentem, który od tej pory będzie przy tobie.
Sylwester Zasoński, Ambasador programu eTwinning
Innowacyjnie, czyli jak? O korzyściach edukacyjnych z prowadzenia interdyscyplinarnych projektów w szkole"
Współczesny świat stawia przed uczniami wiele wyzwań. Rozwijanie umiejętności XXI wieku możliwe jest dzięki prowadzeniu projektów edukacyjnych. Współpraca i komunikacja w międzynarodowym zespole, wykorzystywanie nowych technologi do osiągnięcia postawionych celów, rozwijanie kreatywności i przedsiębiorczości to tylko niektóre aspekty działań projektowych. Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w szeregu ćwiczeń, które pomogą im w zrozumieniu i osobistym prowadzeniu podobnych aktywności ze swoim uczniami zarówno podczas codziennych lekcji, jak w trakcie realizacji działań projektowych. Zaprezentowane również zostaną konkretne przykłady i rozwiązania, które pomagają w twórczej i innowacyjnej pracy z uczniami.
Adam Stępiński, Ambasador eTwinning w woj. podkarpackim


12:15 - 13:00

Lunch13:00 - 14:30

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

Warsztaty j.w.
Sylwester Zasoński, Ambasador programu eTwinning Adam Stępiński, Ambasador eTwinning w woj. podkarpackim Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim


14:30 - 14:45

Przerwa kawowa14:45 - 16:15

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

Warsztaty j.w.
Sylwester Zasoński, Ambasador programu eTwinning Adam Stępiński, Ambasador eTwinning w woj. podkarpackim Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim

Lokalizacja

Mapa

Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka
Żwirki i Wigury 3
98-200 Sieradz, woj. łódzkie