Regionalna konferencja warsztatowa: "Transformacja cyfrowa z eTwinning"

Zapraszamy na regionalną konferencję warsztatową dla nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa warmińsko-mazurskiego oraz województw ościennych.

W trakcie regionalnej konferencji uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję zapoznać się z unijnym programem eTwinning. Doświadczeni eksperci zaprezentują również najnowsze, bezpłatne narzędzia edukacyjne wspomagające transformację cyfrową, rozwój i kreatywność uczniów oraz narzędzia TIK przydatne we współpracy międzynarodowej między szkołami w EuropieA podczas praktycznych sesji warsztatowych nauczyciele poznają praktyczne sposoby na wykorzystanie smartfonów i tabletów podczas zajęć edukacyjnych, wdrożą się również w międzynarodową współpracę pomiędzy szkołami na platformie online należącej do Komisji Europejskiej oraz zaznajomią się z realizacją międzynarodowych projektów edukacyjnych dostosowanych do podstawy programowej. 

Termin: 8 maja 2025 r. (czwartek) , godz. 9:00 -16:15

Lokalizacja: Filia Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi , Bartąg ul. Jeziorna 24, 10-687 Olsztyn - https://sprus.edupage.org/ 

Nabór: do 25 kwietnia 2025r. godz. 12:00

Grupa docelowa: nauczyciele, przedszkoli,  szkół podstawowych i ponadpodstawowych dowolnego typu 


Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularz rejestracyjny. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane. Na ich podstawie będą zatwierdzane zgłoszenia na dane wydarzenie.

Program wydarzenia - do pobrania na dole strony. 

Warunki udziału
  1. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.
    Aktywny zawodowo nauczyciel dowolnego przedmiotu, pracujący w przedszkolu, szkole podstawowej i ponadpodstawej dowolnego typu.
  2. Posiadanie aktywnego konta w programie eTwinning (na nowej platformie ESEP).
    Jeśli jeszcze nie jesteś zarejestrowany, załóż konto przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego na seminarium. 
    Rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login. Następnie użytkownik zakłada konto na platformie European School Education Platform. Tutorial: https://bit.ly/rejestracja_eT
  3. Wzięcie aktywnego udziału w całym wydarzeniu.
    Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na wszystkich zaplanowanych sesjach plenarnych i warsztatowych.
  4. Uczestnicy potrzebować będą laptopów z mozliwościa podłączenia do Internetu. (Ważne – tablety lub telefony komórkowe nie wystarczą do aktywnego uczestnictwa).
  5. Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na wszystkich sesjach plenarnych oraz sesjach warsztatowych, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie.
Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Filia Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi , Bartąg k. Olsztyna
Czas do końca rejestracji
0 DNI
0 GODZ
00 MIN
00 SEK
Rejestracja na wydarzenie

Program konferencji

Dzień 1

Czwartek 8.05.2025

Sesje plenarne

08:30 - 09:00

Rejestracja uczestników

09:00 - 10:30

rozwiń Sesja plenarna

Transformacja cyfrowa z programem eTwinning
Transformacja cyfrowa to proces włączania technologii i rozwiązań cyfrowych, które możemy obserwować niemal w każdej dziedzinie naszego życia. Podobnie jest z edukacją - innowacyjne szkoły podążając za zmianami, i poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii, rozwijają kompetencje cyfrowe uczniów. Dostrzegając potrzeby wsparcia, zarówno w obszarze stosowania technologii cyfrowych przez nauczycieli,1 jak i podstawowych umiejętności cyfrowych uczniów,2 Komisja Europejska ogłosiła plan działania w dziedzinie edukacji cyfrowej na lata 2021-2027. Transformacja cyfrowa to również jeden z czterech priorytetów programu Erasmus+ w obecnej perspektywie finansowej. Realizacja takich projektów jak Erasmus+ i eTwinning w naturalny sposób stwarza warunki do stosowania metod cyfrowych w codziennej pracy, wzbogaca potencjał warsztatu pracy i możliwości nauczyciela.
Jolanta Gradowska, Krajowe Biuro eTwinning
Transformacja cyfrowa z programem Erasmus+
Narodowa Agencja Erasmus+
Prezentacje Dobrych Praktyk w projektach eTwinning
Praktyczne przykłady realizacji projektów eTwinning na różnych poziomach edukacji.
10:30 - 10:45

Przerwa kawowa



10:45 - 12:15

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

Platforma ESEP bez tajemnic - klucz do współpracy międzynarodowej w edukacji.
Jak za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) otworzyć drzwi swojej klasy na świat? Podczas warsztatów uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki i porady dotyczące efektywnego korzystania z platformy ESEP. Dowiedzą się m.in. jak dokonać edycji profilu i nauczą się zapraszania innych użytkowników do swojej listy kontaktów. Omówione zostaną także sposoby wyszukiwania szkół, partnerów oraz projektów. Uczestnicy dowiedzą się jak dołączać do grup tematycznych, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniem, a na koniec będą mogli przeanalizować poszczególne kroki zakładania projektu eTwinning.
Paulina Kurowska-Loryńska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim, moderatorka grupy "eTwinning Wczesnoszkolni"
Narzędzia TIK na tropie sukcesu w projektach eTwinning
Co sprawia, że projekt eTwinning odnosi sukces? Przemyślana organizacja, kreatywne pomysły i odpowiednie wykorzystanie narzędzi TIK! Podczas warsztatu uczestnicy będą mogli poznać aplikacje i platformy, które ułatwiają realizację projektów edukacyjnych, zwiększają współpracę i zaangażowanie uczniów oraz wspierają współpracę międzynarodową. Uczestnicy dowiedzą się, jak wykorzystać nowoczesne technologie do tworzenia interaktywnych materiałów, efektywnej komunikacji oraz atrakcyjnej prezentacji wyników pracy.
Małgorzata Garkowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie kujawsko-pomorskim
(A)ktywuj (I)nnowacje czyli Sztuczna Inteligencja w Szkole
(A)ktywuj (I)nnowacje to dynamiczne szkolenie, które wprowadzi Cię w świat sztucznej inteligencji w kontekście edukacyjnym. Dowiesz się, jak wykorzystać nowoczesne technologie do wzbogacenia procesu nauczania, zwiększenia zaangażowania uczniów i usprawnienia pracy nauczyciela. Z pomocą AI nauczysz się tworzyć spersonalizowane materiały edukacyjne, wspierać rozwój uczniów i wprowadzać innowacyjne metody nauczania. To idealna okazja, by odkryć, jak sztuczna inteligencja może zrewolucjonizować Twoje lekcje i wprowadzić edukację w nową erę!
Michał Siwkowski, Ambasador programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim


12:15 - 13:00

Lunch



13:00 - 14:30

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

j.w.


14:30 - 14:45

Przerwa kawowa



14:45 - 16:15

rozwiń Równoległe sesje warsztatowe w podziale na 3 grupy warsztatowe

j.w.

Lokalizacja

Mapa

Filia Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi , Bartąg k. Olsztyna
Bartąg ul. Jeziorna 24
10-687 Olsztyn, woj. warmińsko-mazurskie

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 kwi. 2025 12:00 Rejestracja na wydarzenie