Konferencja eTwinning w formule hybrydowej: "Inspiracja, współpraca, rozwój"

Zapraszamy na bezpłatną konferencję eTwinning, która odbędzie się w dniach 7 i 9 grudnia 2024r. 


Wydarzenie realizowane jest w formule hybrydowej

7 grudnia br. hybrydowo w podziale na uczestników zakwalifikowanych do:

  • udziału stacjonarnego w hotelu Mercure Gdynia Centrum, 
  • udziału online. Spotkanie tego dnia będzie w całości streamingowane na platformie ClickMeeting).

9 grudnia br. online dla wszystkich uczestników na platformie ClickMeeting.


Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia, a w razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Warunki udziału:

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany - przypominamy, że rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login, a następnie użytkownik zakłada konto na platformie ESEP i dodaje do konta placówkę, w której obecnie jest zatrudniony.

Przewodnik po rejestracji. Kliknij, żeby skorzystać.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową MEN.

Aktywny zawodowo nauczyciel/ pracownik pedagogiczny, zatrudniony w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. 

3. Wzięcie aktywnego udziału w całości wydarzenia (2 spotkania).

Organizatorzy oczekują, że uczestnicy będą obecni na sesjach plenarnych w pierwszym dniu wydarzenia (online lub stacjonarnie) i dołączą do wybranych przez siebie sesji warsztatowych w drugim dniu szkolenia (online).

Uczestnicy biorący udział online potrzebować będą laptopów, komputerów stacjonarnych lub telefonów/ tabletów podłączonych do Internetu.

  • Tablety lub telefony komórkowe mogą nie wystarczyć do aktywnego uczestnictwa w sesjach warsztatowych zaplanowanych na drugi dzień konferencji.
  • w dniu 7 grudnia br. uczestnicy stacjonarni nie będą potrzebować laptopów.

Każdy zakwalifikowany uczestnik konferencji, który będzie obecny na ww. sesjach, otrzyma certyfikat uczestnictwa. Certyfikat jest w formie cyfrowej i wydawany jest bezpłatnie. Certyfikat wysyłany jest drogą mailową w terminie do 7 dni po zakończeniu się wydarzenia.


Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule Hotel Mercure Gdynia Centrum ClickMeeting Online
Czas do końca rejestracji
0 DNI
0 GODZ
00 MIN
00 SEK
Rejestracja na wydarzenie

Program konferencji:

Dzień 1

Sobota 7.12.2024

Sesje plenarne

10:45 - 11:00

Oficjalne otwarcie i prezentacja założeń konferencji 

11:00 - 11:20

eTwinning w edukacji wczesnoszkolnej - Edyta Karwowska, Beata Wójcik, Paulina Kurowska-Loryńska

11:20 - 11:40

Synergia programów eTwinning i Erasmus+ - Regina Smolin-Makuch, Katarzyna Sopolińska

11:40 - 12:00

Języki obce na każdym etapie edukacyjnym - Dominika WIlk, Marcin Hościłowicz

12:00 - 12:20

STEAM w projektach eTwinning - Agnieszka Ogiegło, Justyna Gejdel

12:20 - 12:30

Prezentacja programów oraz stoisk FRSE

12:30 - 13:30

Obiad w restauracji hotelowej

13:30 - 14:00

rozwiń Kompas kreatywności – czyli o nietypowych podróżach z uczniami - prof. dr hab. Maciej Karwowski

Wiemy dobrze, że podróże kształcą. Otwierają nas na innych, uczą szacunku do tego, co nieznane, stymulują ciekawość i dialog. Takie korzyści mogą przynosić również podróże dokonujące się wyłącznie wyobraźni – gdy nie ruszając się z sali, wraz z uczniami poznajemy inne miejsca, odległe nam kultury i zjawiska. To wystąpienia prezentuje założenia, zawartość i wybrane wyniki programu edukacyjnego „Kompas kreatywności”, realizowanego w ostatnich latach w 100 klasach drugich szkół podstawowych w całej Polsce. Kompas kreatywności to program, który rozwija pomysłowość i wyobraźnię uczestników, ale również ich międzykulturową wrażliwość, postawy prospołeczne i zaangażowanie obywatelskie; program o ogromnym potencjale aplikacyjnym – również w ramach przyszłych projektów eTwinning.
Maciej Karwowski, Prof. dr hab.
14:00 - 14:20

Działania z Samorządami Uczniowskimi - Urszula Katarzyna Furmańska, Sylwia Stasikowska

14:20 - 14:40

eTwinning w bibliotekach szkolnych i pedagogicznych - Marlena Kowalska, Aneta Szadziewsk

14:40 - 15:00

Twinning w szkołach ponadpodstawowych - Katarzyna Siwczak

15:00 - 15:30

Przerwa kawowa

15:30 - 15:50

Przedszkole eTwinning: wspólne przygody w edukacji - Anna Krzyżanowska, Anna Urbasik

15:50 - 16:10

Projekt eTwinning z punktu widzenia dyrektora szkoły - Jowita Królikowska

16:10 - 16:30

Działania w projekcie eTwinning w oparciu o narzędzia AI we edukacji włączającej - Michał Siwkowski

16:30 - 17:00

Zamknięcie pierwszego dnia wydarzenia, zaproszenie na warsztaty online.


Dzień 2

Poniedziałek 9.12.2024

Sesje online

16:00 - 16:15

Budowanie jakości projektu poprzez odpowiednie planowanie, realizację i dokumentowanie działań. Możliwości doskonalenia zawodowego z eTwinning - Monika Regulska  

16:15 - 16:20

Przerwa na zalogowanie się na wybrany warsztat

16:20 - 16:50

rozwiń Sesja warsztatowa online nr 1 - uczestnik wybiera jeden z 4 warsztatów tematycznych

Przełam lody kreatywnie
"Poznajmy się” - to propozycja na pierwsze spotkanie z uczestnikami projektu, zorganizowane w aplikacji Nearpod – narzędziu, które umożliwia angażującą współpracę. W trakcie spotkania uczestnicy poznają się nawzajem, jednocześnie odkrywając szeroki wachlarz możliwości Nearpod. Poprzez różnorodne zadania, takie jak rysowanie, udostępnianie stron, rozwiązywanie quizów oraz tworzenie ankiet, uczestnicy zapoznają się z funkcjami aplikacji, które mogą wzbogacić ich projekty i codzienną pracę w grupie.
Edyta Karwowska, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie mazowieckim, moderatorka grupy "eTwinning Wczesnoszkolni"
Komunikuj się skutecznie
"Jak sprawnie komunikować się w projekcie dzięki tablicom w Canvie?" - skuteczna i niezaburzona komunikacja to podstawa dobrego projektu eTwinning. Aby o nią zadbać, warto stworzyć wspólną przestrzeń dla wszystkich uczestników do dzielenia się pomysłami na działania projektowe. Narzędziem, które świetnie się przydaje do tego celu, jest Canva i oferowane przez nią tablice, które można wykorzystać do zbierania informacji lub tworzenia mapy myśli. Uczestnicy warsztatu poznają zasady tworzenia ciekawej wizualnie tablicy, która posłuży w projekcie do przeprowadzenia np. burzy mózgów.
Monika Khan, Ambasadorka programu eTwinning w województwie podkarpackim
Wypracuj wspólne rezultaty
"Tytuł" - opis warsztatu
Jowita Królikowska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
Prowadź ewaluację i wyciągaj wnioski
"Wnioski, które inspirują - ewaluacja w aplikacji Mentimeter" nauczy uczestników, jak efektywnie korzystać z interaktywnego narzędzia Mentimeter do prowadzenia angażującej ewaluacji projektów eTwinning. Uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć ankiety i quizy, aby zbierać wartościowe opinie uczniów i współpracowników oraz analizować je w czasie rzeczywistym. Warsztat zakończy się omówieniem wyników i dyskusją, jak wyciągnięte wnioski mogą inspirować do wprowadzania ulepszeń w przyszłych projektach.
Celina Świebocka, Ambasadorka programu eTwinning w województwie małopolskim
16:50 - 16:55

Przerwa na zalogowanie się na wybrany warsztat

16:55 - 17:25

rozwiń Sesja warsztatowa online nr 2 - uczestnik wybiera jeden z 4 warsztatów tematycznych

Przełam lody kreatywnie
"Czas na zapoznanie" - najtrudniejszy jest pierwszy krok, by w projekcie przełamać lody i poznać się bliżej. Korzystanie z platformy edukacyjnej Nearpod pomoże zarówno uczniom, jak i nauczycielom zintegrować się, wymienić pomysłami i wspólnie pracować nad różnymi aktywnościami. Podczas warsztatu uczestnicy odkryją m.in. takie funkcje platformy jak interaktywny spacer po okolicy, dzielenie się pomysłami na wirtualnej tablicy oraz wezmą udział w głosowaniu.
Barbara Maciejewska-N'sir, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim
Komunikuj się skutecznie
"Przekraczamy granice językowe - Translatory jako wsparcie w realizacji projektów" - nowoczesne technologie tłumaczeniowe mogą wspierać i ułatwiać współpracę międzynarodową, eliminując bariery językowe i kulturowe w projektach eTwinning. Dzięki temu nauczyciele i uczniowie z różnych krajów mogą lepiej komunikować się, wymieniać pomysłami i pracować nad wspólnymi zadaniami. Podczas spotkania przyjrzymy się działaniom projektowym z wykorzystaniem translatororów DeepL i Microsoft Translator.
Dominika Wilk, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie świętokrzyskim
Wypracuj wspólne rezultaty
"Wspólne Tworzenie Treści Edukacyjnych z Generatywną AI" - podczas warsztatu uczestnicy będą mieli okazję zgłębić nieco potencjał sztucznej inteligencji w tworzeniu nowoczesnych materiałów edukacyjnych. Uczestnicy dowiedzą się jak korzystać z narzędzi AI, aby wspierać proces nauczania i upraszczać przygotowywanie treści dostosowanych do potrzeb uczniów. Każdy uczestnik będzie mógł na własne oczy zobaczyć, jak narzędzia generatywne mogą wzbogacić treści dydaktyczne o interaktywność i kreatywność. To doskonała okazja, by nauczyć się jak technologia AI może wspomóc nauczycieli, edukatorów i twórców.
Michał Siwkowski, Ambasador programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim
Prowadź ewaluację i wyciągaj wnioski
“Ewaluacja w praktyce - analizuj, wnioskuj, wdrażaj – narzędzia skutecznego nauczyciela” - uczestnicy warsztatu usystematyzują swoje wiadomości i umiejętności w zakresie ewaluacji, co zwiększy skuteczność nauczania oraz zaangażowanie uczniów w procesie uczenia się. Poznają praktyczne zastosowanie Google Forms z Tableau Public i Chat GPT do zbierania, prezentowania i analizowania wyników ewaluacji. Podczas warsztatu zaprezentowane zostanie narzędzie Seesaw do tworzenia portfolio uczniowskiego oraz zademonstrowane będzie narzędzie ClassPoint do pozyskiwania informacji zwrotnej podczas lekcji. Warsztat koncentruje się na trzech etapach: zbieraniu i analizie danych oraz formułowaniu wniosków, a także planowaniu działań wdrożeniowych, które wspierają podnoszenie jakości nauczania, jak również jakości realizowanych projektów.
Maria Pirecka, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim
17:25 - 17:30

Przerwa na zalogowanie się na wybrany warsztat

17:30 - 18:00

rozwiń Sesja warsztatowa online nr 3 - uczestnik wybiera jeden z 4 warsztatów tematycznych

Przełam lody kreatywnie
"Wspólne tworzenie logo projektu jako ice-breaker dla grup projektowych (Canva)" - aby realizacja działań projektowych przebiegała w atmosferze sprzyjającej współpracy w międzynarodowych zespołach, uczniowie szkół partnerskich powinni się poznać. Przeprowadzenie aktywności inicjującej kontakt i wspólną, twórczą pracę już na początku realizacji projektu wpływa na zwiększenie motywacji i zachęca do podejmowania kolejnych wyzwań związanych z jego realizacją. Uczestnicy sesji poznają pomysł na taki właśnie, kreatywny i motywujący ice breaker - wspólne utworzenie logo projektu z wykorzystaniem Canvy.
Małgorzata Paszkiewicz, Ambasadorka programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim
Komunikuj się skutecznie
Blog w projekcie to doskonałe narzędzie, które umożliwia uczestnikom z różnych krajów dzielenie się swoimi doświadczeniami, postępami i refleksjami. Dzięki regularnym wpisom uczniowie mogą dokumentować kolejne etapy pracy nad projektem, prezentować swoje osiągnięcia, komunikować się . Blog wspiera rozwój umiejętności językowych, promuje też współpracę, gdyż umożliwia wymianę komentarzy i uwag z innymi uczestnikami. Podczas warsztatu skupimy się na witrynie Blogger.com.
Malwina Kordus, Ambasadorka Programu eTwinning w województwie dolnośląskim, trenerka kursów online
Wypracuj wspólne rezultaty
"Słowniczek projektowy" - warsztaty skupią się na opracowaniu wspólnego słowniczka projektowego. Uczestnicy przejdą przez proces tworzenia słowniczka, od ustalenia haseł i definicji aż po graficzne opracowanie treści. Finalne wersje słowniczka będą przygotowywane w programach StoryJumper (dla interaktywnej wersji książki) oraz Canva (dla bardziej wizualnych, kreatywnych materiałów). Warsztaty umożliwią nauczycielom wymianę pomysłów, wspólną pracę nad słowniczkiem oraz praktyczne poznanie narzędzi cyfrowych przydatnych w projektach edukacyjnych.
Katarzyna Drabarek, Ambasadorka programu eTwinning w województwie mazowieckim
Prowadź ewaluację i wyciągaj wnioski
“Słoik, walizka czy chmura?” - podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z różnymi metodami – online i offline – dokonywania ewaluacji projektu. Wykorzystana zostanie prosta i przyjazna użytkownikom aplikacja AnswerGarden. Uzupełnieniem warsztatu będzie podzielenie się przez uczestników swoimi przemyśleniami z wykorzystaniem aplikacji WordArt.
Monika Mojsiejonek, Ambasadorka eTwinning w województwie lubuskim

Lokalizacja

Mapa

Hotel Mercure Gdynia Centrum
ul. Armii Krajowej 22
81-372 Gdynia, woj. pomorskie

Informacje dodatkowe:

Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w konferencji, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Rejestracja na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie. Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenie.

Termin nadsyłania zgłoszeń do udziału stacjonarnego upływa w dniu 24 listopada 2024 r. o godzinie 23:59. Po tym czasie otwarta pozostanie tylko rekrutacja do udziału online. 

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl. Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie w formie elektronicznej poprzez formularz rekrutacyjny.

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wpisywane do formularza dane. Na ich podstawie zatwierdzane są zgłoszenia udziału oraz wystawiane imienne certyfikaty.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 gru. 2024 07:00 Rejestracja na wydarzenie