Warsztaty Doskonalenia Zawodowego:  "Awans zawodowy nauczyciela eTwinning", 13 listopada 2024

Serdecznie zapraszamy zainteresowanych nauczycieli na bezpłatne Warsztaty Doskonalenia Zawodowego, które odbędą się w dniu  13 listopada 2024 r. w formule online.

Certyfikat wydawany zostanie wyłącznie osobom, które będą aktywnie uczestniczyć w wykładzie wprowadzającym oraz w dwóch, dowolnie wybranych sesjach warsztatowych. Pozostałe, równoległe sesje będzie można obejrzeć po wydarzeniu na naszym kanale Youtube eTwinning Polska. Certyfikat wystawiany jest bezpłatnie. Zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.


Warunki udziału

1. Posiadanie konta w programie eTwinning.

Jeżeli nie jesteś jeszcze zarejestrowany - przypominamy, że rejestracja przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap polega na założeniu konta na platformie EU Login, a następnie użytkownik zakłada konto na platformie ESEP i dodaje do konta placówkę, w której obecnie jest zatrudniony.

Przewodnik po rejestracji. Kliknij, żeby skorzystać.

2. Zatrudnienie w szkole lub placówce realizującej podstawę programową.

Aktywny zawodowo nauczyciel/ pracownik pedagogiczny, zatrudniony w szkole lub placówce realizującej podstawę programową. 


Przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Jeżeli spełniasz wszystkie powyższe warunki i chcesz zgłosić swój udział w wydarzeniu, wypełnij formularz zgłoszeniowy dostępny po kliknięciu zielonego odnośnika "Rejestracja na wydarzenie" znajdującego się na niniejszej stronie.


Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 13 listopada br. o godzinie 09:00.

Rezygnacje przyjmowane są wyłącznie pod adresem mailowym: mknap@frse.org.pl.

Termin i lokalizacja
Spotkanie w formule ClickMeeting Online
Czas do końca rejestracji
0 DNI
0 GODZ
00 MIN
00 SEK
Rejestracja na wydarzenie

Program

Dzień 1

Środa 13.11.2024

Sesje online

16:00 - 16:00

Otwarcie wydarzenia i powitanie uczestników, Krajowe Biuro eTwinning

16:00 - 17:00

rozwiń Planowanie ścieżki rozwoju zawodowego w pigułce - Jolanta Majkowska

Celem spotkania jest dostarczenie dyrektorom szkół wiedzy i narzędzi niezbędnych do skutecznego wspierania i wdrażania innowacji pedagogicznych w placówkach edukacyjnych. Podczas spotkania omówione zostaną rodzaje innowacji, wymagania związane z ich dokumentacją oraz różnice między innowacją pedagogiczną, a projektami edukacyjnymi. Uczestnicy dowiedzą się także, jak innowacje mogą być strategicznie integrowane z działalnością szkoły, w tym z międzynarodowymi projektami, podkreślając nowoczesne podejścia dydaktyczne i organizacyjne.
Jolanta Majkowska, ekspertka
17:00 - 17:10

rozwiń Grupa "Awans zawodowy nauczyciela z eTwinning" - moderatorka grupy, Marlena Kowalska

W trakcie wystąpienia moderatorka opowie o zasadach działania grupy "Awans zawodowy nauczyciela z eTwinning", a także przedstawi kalendarz działań zaproponowany na bieżący rok szkolny. Nie zabraknie także informacji technicznej dotyczącej dołączenia do grupy oraz nawigacji po jej zasobach.
Marlena Kowalska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim, moderatorka grupy "Humaniści na TIK TAK!" i "Awans zawodowy z eTwinning"
17:10 - 17:15

Przerwa na zalogowanie się na wybrany warsztat  

17:15 - 18:15

rozwiń Sesja warsztatowa nr 1

Projekty i innowacje a kryteria oceny pracy nauczyciela - Maria Pirecka
Prowadząca omówi metodę projektu, pochyli się nad innowacjami i innowacyjnymi rozwiązaniami, a także poda, w jakim kryterium oceny pracy nauczyciela będą miały swoje odbicie tego rodzaju działania nauczyciela.
Maria Pirecka, Ambasadorka programu eTwinning w województwie wielkopolskim
Pokaż mi swoją lekcję - Marlena Kowalska
Prowadząca przedstawi wymagania w zakresie prowadzenia lekcji obserwowanych nauczycieli na ścieżce awansu, wskaże elementy, które mogą uatrakcyjnić te lekcje i sprawić, że zostaną wysoko ocenione.
Marlena Kowalska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim, moderatorka grupy "Humaniści na TIK TAK!" i "Awans zawodowy z eTwinning"
Czy można zobaczyć myślenie uczniów, czyli o tym, po co nam w szkole myślenie krytyczne - Monika Czerkas
Prowadząca zaprezentuje, czym jest kultura myślenia w klasie, jak wdrożyć kompetencje myślenia krytycznego na lekcjach oraz jaką rolę może pełnić w procesie uczenia nauczyciel. Razem zastanowimy się, czy dla kompetencji 4K, w tym myślenia krytycznego jest miejsce we współczesnej szkole.
Monika Czerkas, ekspertka
18:15 - 18:20

Przerwa na zalogowanie się na wybrany warsztat  

18:20 - 19:20

rozwiń Sesja warsztatowa nr 2

Wykorzystuj TIKi, czyli Canva i Wakelet w pracy nauczyciela - Agnieszka Besser-Krysiak
Prowadząca przedstawi możliwości wykorzystania aplikacji Wakelet w procesie dokumentowania przebiegu awansu zawodowego, prowadzenia lekcji, tworzenia scenariuszy i prezentacji dla uczniów oraz Canvy dla Nauczycieli pomocnej do tworzenia kart pracy, grafik, prezentacji i różnych materiałów na lekcje.
Agnieszka Besser-Krysiak, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim
Edukacja prozdrowotna nie tylko dla wychowawców - Barbara Chyłka
Prowadząca zaprezentuje kilka prostych, prozdrowotnych działań, które mogą wzmacniać nie tylko zdrowie fizyczne, ale także relacje i atmosferę w klasie. Podczas webinaru nauczyciele odkryją, jak ważne są elementy dobrego samopoczucia zarówno uczniów, jak i ich własne.
Barbara Chyłka, Trenerka, edukatorka, terapeutka zajęciowa i trenerka TUS
Ewaluacja offline w procesie edukacyjnym - Marlena Kowalska
Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jakie są skuteczne metody na ewaluację własnej pracy, które pozwalają nie zbieranie informacji zwrotnych od uczniów, nauczycieli i rodziców. Dowiedzą się, jak podsumowywać i oceniać swoje działania, ale także jak wyciągać wnioski i budować rekomendacje do dalszej pracy.
Marlena Kowalska, Ambasadorka programu eTwinning w województwie łódzkim, moderatorka grupy "Humaniści na TIK TAK!" i "Awans zawodowy z eTwinning"
19:20 - 19:30

Zakończenie wydarzenia


Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13 lis. 2024 09:00 Rejestracja na wydarzenie